Rozpoczęła się budowa Ponadregionalnego Centrum Zabiegowego w Łodzi

Łukasz Szumowski, minister zdrowia uczestniczył we wmurowaniu kamienia węgielnego pod budowę Ponadregionalnego Centrum Zabiegowego Szpitala Klinicznego im. WAM w Łodzi. „Jestem zabiegowcem i wiem, jak przyjemnie pracować w ładnej sali zabiegowej, przejść eleganckim korytarzem, gdzie tynk nie spada na głowę. Ale ważniejsze jest bezpieczeństwo pacjenta” – cytuje szefa resort zdrowia łódzka „Gazeta Wyborcza”.

Regionalne Zintegrowane Centrum Zabiegowe ma mieć lądowisko dla śmigłowców i Szpitalny Oddział Ratunkowy, których wcześniej w szpitalu nie było. Znajdą się ta również nowe pomieszczenia dla klinik: ortopedii, chirurgii ręki, artroskopii, neurochirurgii i dla części kardiologii interwencyjnej. Będzie tam też centralny blok operacyjny z ośmioma salami, a także oddział intensywnej opieki medycznej.

Jak przypomina „GW” Uniwersytecki Szpital Kliniczny im. Wojskowej Akademii Medycznej Uniwersytetu Medycznego w Łodzi – Centralny Szpital Weteranów został wybudowany w latach 30., a już trzy dekady później mówiono, że przydałaby się rozbudowa. Były nawet wstępne koncepcje, ale żaden z tamtych planów nie został zrealizowany.