Medicover Stomatologia podbija Małopolskę

Medicover Stomatologia przejął 12 nowych gabinetów stomatologicznych, trzy samodzielne pracownie RTG oraz blisko 55-osobowy zespół specjalistów – stomatologów, radiologów, higienistów i pracowników administracyjnych. To efekty ostatniej akwizycji, w wyniku której do firmy dołączyły trzy nowe marki – Profesjonalne Studio Stomatologii Addent Kraków, Addent Andrychów oraz 5dent Kraków. Kliniki wyspecjalizowane są w zakresie implantologii, protetyki i stomatologii estetycznej.

„Kliniki Addent Kraków, Addent Andrychów oraz 5dent Kraków zapewniają pełen zakres usług stomatologicznych, posiadają przy tym szerokie doświadczenia w obszarze protetyki, implantologii, kompleksowych procedur implantologiczno-protetycznych oraz stomatologii estetycznej. Nowa inwestycja jest wyrazem realizacji strategii Medicover Stomatologia ukierunkowanej na zwiększenie dostępności do jakościowych usług stomatologicznych w południowej Polsce. Pozwoli ona na wzmocnienie naszej pozycji w Krakowie, ale również na rozszerzenie zasięgu działania o Andrychów – Addent jest w tym mieście wiodącą kliniką” – podkreśla cytowana w komunikacie Wioletta Januszczyk, Dyrektor Zarządzająca Medicover Stomatologia.

Założycielem i właścicielem kliniki jest dr n. med. Tomasz Nowak, specjalista chirurgii stomatologicznej, dwukrotny laureat Platinum Preferred Award, przyznawanej najlepszym stomatologom, zajmującym się upowszechnianiem leczenia implantologicznego i mającym szczególne osiągnięcia w tej dziedzinie.

„Implantologia to dziedzina, w którą od lat silnie inwestujemy – zarówno poprzez kształcenie personelu, jak i rozwój metod leczenia oraz zakup nowoczesnych technologii i sprzętu. W 2017 jako pierwszy gabinet w południowej Polsce wszczepiliśmy pacjentowi implant w systemie Replicate, czyli indywidualnie zaprojektowany implant z zastosowaniem systemu CAD/CAM” – wyjaśnia Tomasz Nowak.

W zakresie prac protetycznych specjaliści Addent Kraków, Addent Andrychów i 5dent Kraków korzystają z technik CAD/CAM, które znacznie zwiększają jakość wykonywanych prac. W ramach leczenia protetycznego pacjenci mogą skorzystać zarówno z klasycznych koron i mostów, jaki i wysoce estetycznych koron i mostów pełnoceramicznych oraz odbudowy na implantach. Wysokie standardy oraz szerokość oferty w obszarze stomatologii estetycznej podyktowane są rosnącymi potrzebami pacjentów, którzy oprócz zdrowych zębów, oczekują również efektów wizualnych.

„Pacjenci mogą korzystać w naszych klinikach z wielu usług, które pomagają uzyskać piękny i naturalny uśmiech, m.in. z zabiegu wybielania zębów, wysoce estetycznego wypełnienia ubytków czy korekty dziąseł – mówi dr n. med. Tomasz Nowak. – W zakresie stomatologii estetycznej, nowy partner wzbogaci nasze portfolio o kompetencje w obszarze stomatologii anti-aging. To dziedzina, która skupia się na procesach starzeniowych uzębienia i całego uśmiechu. W ramach tzw. stomatologicznego liftingu twarzy, z zastosowaniem najnowocześniejszych rozwiązań z zakresu stomatologii zachowawczej, chirurgii i implanto-protetyki, możliwe jest odwrócenie wszystkich procesów patologicznych i uzyskanie efektu „podniesienia twarzy”” – dodaje Wioletta Januszczyk.

Kliniki Addent Kraków, Addent Andrychów oraz 5dent Kraków wyposażone są w najnowocześniejszy sprzęt stomatologiczny, m.in. mikroskopy, tomografy komputerowe 3D, młynek do zębów, który umożliwia wytworzenie własnopochodnego materiału kościozastępczego, systemy mechanicznego opracowywania kanałów w endodoncji.

Przejęte kliniki zlokalizowane są w Krakowie przy ul. Walerego Eljasza Radzikowskiego 18 (Addent Kraków) i przy ul. Józefa Mackiewicza 17 (5dent Kraków) oraz w Andrychowie przy ul. Krakowskiej 93 A (Addent Andrychów). Dzięki akwizycji firmę wzmocni 12 gabinetów dentystycznych, trzy samodzielne pracownie RTG oraz blisko 55-osobowy zespół specjalistów – stomatologów, radiologów, higienistów i pracowników administracyjnych.

To kolejny już zakup Medicover Stomatologia na przestrzeni ostatnich lat. Do tej pory do sieci dołączyła klinika Śmigiel Implant Master Clinic (2018), kompleks gabinetów Stoma-Dental (2018), jedno z najnowocześniejszych laboratoriów inżynierii dentystycznej w Polsce – Yellow-Med (2018), wrocławski Royal Dent (2018), Prestige Dent (2017) oraz DentaCare (2016).