InventionMed planuje budowę Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR i AR w Bydgoszczy

InventionMed planuje budowę Centrum Innowacyjnych Symulacji Medycznych VR (virtual reality) i AR (Augmented Reality) w Bydgoszczy, które umożliwi przeprowadzenie symulacji zabiegów w wielu specjalizacjach. Jak poinformował prezes Tomasz Kierul podczas konferencji prasowej koszt budowy wyniesie 30 mln zł. Spółka złożyła właśnie wniosek do Ministerstwa Inwestycji i Rozwoju o dofinansowanie projektu w wysokości 16 mln zł.

„To jedyna taka inwestycja nie tylko w Polsce, ale i w Europie, dlatego liczymy, że nasz wniosek rozstanie rozpatrzony pozytywnie” – podkreśla Kierul.

Głównym celem działalności centrum będzie opracowywanie innowacyjnych rozwiązań produktowych między innymi dla kardiochirurgii i kardiologii. Ale jak zapowiada prezes z czasem będzie ona rozszerzana na inne dziedziny medycyny: neurologię, geriatrię, chirurgię. „Liczę że rozwiniemy nasze centrum tak, że powstanie wirtualny szpital” – dodawał prezes.

Powierzchnia całkowita budynku ma wynieść 3 tys. m kw.

InventionMed S.A. to notowana na NewConnect innowacyjna polska spółka technologiczna działająca w segmencie medycznym. Firma specjalizuje się w tworzeniu symulatorów medycznych w technologii wirtualnej rzeczywistości na potrzeby edukacji w dziedzinie dermatologii klinicznej i estetycznej. InventionMed rozpoczęło działalność w styczniu 2018 r.