Medincus zbada słuch dzieci w Indiach

Centrum Słuchu i Mowy Medincus podpisało 5-letnią umowę o współpracy z MERF Institute of Speech and Hearing w Chennai, w Indiach. Medincus z MERF Institute of Speech and Hearing przeprowadzi badania przesiewowe słuchu u dzieci oraz rehabilitację osób z zaburzeniami centralnego przetwarzania słuchowego (CAPD). Poza badaniami współpraca zakłada wymianę wiedzy i doświadczeń związanych z diagnostyką, leczeniem i badaniami naukowymi z zakresu otolaryngologii. Wspólnie prowadzone badania dotyczyć będą wczesnej diagnostyki i profilaktyki zaburzeń narządów zmysłów. Centrum Słuchu i Mowy Medincus wesprze też partnera w zakresie rozwoju telemedycyny w regionie (telekonsultacje i telerehabilitacja).

Efektami współpracy Medincusa z MERF Institute of Speech and Hearing będą badania, których wyniki prezentowane będą na konferencjach naukowych, publikacje i szkolenia.

„Umowa podpisana z MERF to szansa na przekazanie naszych doświadczeń i polskiej myśli szkoleniowej. Liczymy na to, że wspólne projekty dostarczą nam nowych danych i przyczynią się do rozwoju diagnostyki i rehabilitacji narządów zmysłów nie tylko w Azji” – wyjaśniał prof. Piotr H. Skarżyński, członek zarządu Centrum Słuchu i Mowy Medincus.

Współpraca z Indiami zakłada adaptację do potrzeb lokalnych elementów projektu INNOSENSE dofinansowanego przez Narodowe Centrum Badań i Rozwoju, który skupiał się na diagnostyce i rehabilitacji schorzeń narządów zmysłów (słuchu, wzroku, mowy, równowagi, powonienia). Członkami konsorcjum naukowego są: MERF Institute of Speech and Hearing, Centrum Słuchu i Mowy, Instytut Fizjologii i Patologii Słuchu.

Indie to kolejny po Bangladeszu kraj, z którym Medincus współpracuje w zakresie wymiany wiedzy i doświadczeń związanych z diagnostyką, leczeniem i badaniami z zakresu otolaryngologii.

Centrum Słuchu i Mowy Medincus od 17 lat świadczy usługi w zakresie badań diagnostycznych, leczenia i rehabilitacji zaburzeń słuchu, głosu, mowy i równowagi, sprzedaży aparatów słuchowych i implantów słuchowych. Sieć Medincus to 12 placówek w Polsce i 7 filii zagranicznych. W sieci rocznie wykonywanych jest ponad 2500 zabiegów oraz 40 tysięcy konsultacji. Na początku roku Medincus za swoją działalność otrzymał wyróżnienie „Najbardziej Wiarygodnym w Polskiej Gospodarce” w kategorii medycyna – nagrodę przyznawaną przez Agencję ISBnews.

MERF Institute of Speech and Hearing to wiodący ośrodek rehabilitacji słuchu na świecie, największa instytucja edukacyjna w Azji. MERF jest jedynym instytutem w Indiach, który jest członkiem HEARRING, sieci edukacyjnej, skupiającej ekspertów w dziedzinie implantów słuchowych, z 23 najważniejszych instytucji branżowych na świecie.

Źródło informacji: Centrum Słuchu i Mowy Medincus