Pharmena wprowadziła do sprzedaży dwa kolejne suplementy z linii Menavitin

Pharmena rozpoczęła wprowadzanie do sprzedaży w Polsce kolejnych suplementów diety z linii Menavitin: Menavitin Memory oraz Menavitin Diabetix opartych o innowacyjny, chroniony prawem patentowym składnik żywności 1-MNA..

„Wymienione powyżej suplementy to kolejne z suplementów diety w ramach marki parasolowej Menavitin. Menavitin Memory polecany jest osobom dorosłym, chcącym wesprzeć pamięć i koncentrację. Menavitin Diabetix polecany jest osobom dorosłym, chcącym wesprzeć prawidłowy metabolizm węglowodanów. Dystrybucja wskazanych powyżej suplementów diety odbywać się będzie w kanale aptecznym za pośrednictwem hurtowni farmaceutycznych, sieci aptek, aptek internetowych oraz są one także dostępne w sprzedaży za pośrednictwem sklepu internetowego www.menavitin.pl” – czytamy w komunikacie.

Pharmena jest pierwszą polską spółką, która przeprowadziła proces rejestracji innowacyjnej cząsteczki jako nowej żywności na terenie całej Unii Europejskiej. Grupa kapitałowa spółki planuje budowę w Polsce silnej marki o nazwie Menavitin dla suplementów diety opartych na innowacyjnej cząsteczce 1-MNA. Zakłada się zbudowanie marki Menavitin jako marki parasolowej i wprowadzanie produktów combo, tj. połączenia cząsteczki 1-MNA z wiodącą molekułą na rynku w danym wskazaniu. Do końca 2019 roku planuje się rozwój portfela produktów poprzez wprowadzenie do sprzedaży ośmiu innowacyjnych produktów w ramach marki parasolowej, podano również.

„Grupa kapitałowa emitenta planuje w najbliższych miesiącach wprowadzenie suplementu Menavitin Memory oraz Menavitin Diabetix pod własną marką Menavitin lub w ramach współpracy tzw. white label (sprzedaż suplementów pod marką partnera handlowego) do sprzedaży na rynkach Niemiec, Austrii i Szwajcarii. Sprzedaż na tych rynkach będzie się odbywać za pośrednictwem spółki zależnej Menavitin GmbH, zarejestrowanej w lipcu 2018 r. w Niemczech. W latach 2019-2021 planuje się uruchomienie przynajmniej trzech kolejnych spółek zależnych odpowiedzialnych za sprzedaż w danym kraju lub części Europy (Włochy, Francja, Belgia, Wielka Brytania, Irlandia) ze względu na specyfikę poszczególnych rynków zbytu (różne preferencje konsumentów)” – podsumowano.

Pharmena to spółka biotechnologiczna, której głównym obszarem działalności jest opracowywanie i komercjalizacja innowacyjnych produktów powstałych na bazie opatentowanej fizjologicznej i naturalnej substancji czynnej 1-MNA. W 2019 r. przeszła na rynek główny GPW z NewConnect, gdzie była notowana od 2008 r.

(ISBnews)