Medicover Stomatologia zdobywa kolejne kliniki

Do sieci Medicover Stomatologia dołączyło Centrum Implantologii i Ortodoncji Dentim Clinic z Katowic. Klinika jest od niedawna otwarta również dla pacjentów z Bydgoszczy.

„Nasza strategia akwizycyjna zakłada współpracę z najbardziej doświadczonymi ekspertami stomatologicznymi i klinikami, które cieszą się wysoką renomą i zaufaniem pacjentów. Decydujemy się na akwizycję tych podmiotów, które mają podobną wizję dentystyki – skoncentrowanej na potrzebach pacjenta, gwarantującej bezpieczeństwo leczenia i poczucie komfortu, opartej na wysokich kompetencjach personelu medycznego i zaawansowanych rozwiązaniach technologicznych. Kliniki, które do nas dołączają, zachowują autonomię i własny charakter, ponieważ ufamy, że jako liderzy na swoich rynkach dobrze wiedzą, jak osiągać sukcesy” – wyjaśnia cytowana w komunikacie Wioletta Januszczyk, Dyrektor Zarządzająca Medicover Stomatologia.

Dentim Clinic to jedna z najnowocześniejszych klinik stomatologicznych na Śląsku.
„Leczenie protetyczne opieramy w dużej części na technologiach cyfrowych, skanerach wewnątrzustnych i systemach CAD/CAM oraz frezarkach. Cyfryzacja wspiera też pracę zespołową naszych ekspertów – umożliwia prowadzenie zdalnych konsultacji oraz ułatwia interdyscyplinarne podejście do leczenia” – tłumaczy lek. den. Wojciech Fąferko, implantolog, właściciel Dentim Clinic.

Dentim przy planowaniu leczenia protetycznego korzysta z metody Digital Smile Design. Dzięki temu, z wykorzystaniem zdjęć uśmiechu pacjenta, możliwe jest zaplanowanie, jak będą wyglądały zęby po założeniu koron, mostów czy licówek jeszcze przed wykonaniem prac protetycznych. Klinika korzysta z rozwiązań cyfrowych również w leczeniu problemów okuzyjnych, czyli schorzeń związanych z zaburzaniem funkcji narządu żucia. Dzięki temu możliwe jest komputerowe wykrycie problemów zębowych, pełna analiza estetyczna i opracowanie planu leczenia.

Klinika zajmuje obecnie pierwsze miejsce w Polsce w prestiżowym rankingu Global Clinic Rating, który ocenia jakość usług, poziom leczenia i wyposażenie centrów dentystycznych na całym świecie.