Kolejny etap informatyzacji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu

Wojewódzki Szpital Zespolony w Toruniu wdrożył aplikację mobilną Informacje Medyczne, stworzoną przez Asseco Poland. Dzięki nowemu rozwiązaniu pacjenci zyskają szybki dostęp do swojej dokumentacji medycznej. Ponadto, za jego pośrednictwem będą mogli zapisać się na wizytę w ramach jednostek współpracujących ze szpitalem. Partnerem projektu była firma Infocomp. To pierwsze wdrożenie tej aplikacji w województwie kujawsko-pomorskim.

Aplikacja Asseco Informacje Medyczne zapewnia sprawną wymianę dokumentacji medycznej między pacjentami a personelem medycznym i lekarskim. Rozwiązanie umożliwia zdalny dostęp do informacji o leczeniu oraz do wyników badań, bez konieczności wizyty w placówce. Dzięki aplikacji skrócony zostaje też czas samej wizyty, ponieważ pacjenci mogą przekazywać swoje badania zanim fizycznie stawią się w placówce.

„Szpital Wojewódzki w Toruniu to jedna z największych placówek służby zdrowia w województwie kujawsko-pomorskim. Naszym priorytetem jest zapewnienie pacjentom szybkiego i wygodnego dostępu do świadczeń medycznych. Jest to możliwe m.in. dzięki aplikacjom. Rozwiązanie umożliwia im dostęp do wyników badań oraz kart informacyjnych leczenia szpitalnego z poziomu telefonu komórkowego. To znacząco oszczędza ich czas, ale równocześnie skraca kolejki” – podkreśla cytowana w komunikacie Sylwia Sobczak, Dyrektor Wojewódzkiego Szpitala w Toruniu.

„Jest to kolejny etap cyfryzacji Wojewódzkiego Szpitala Zespolonego w Toruniu. W jednostce działa już nasz flagowy system informatyczny, który obsługuje zarówno część medyczną, jak i administracyjną – Asseco Medical Management Solutions. Aplikacja, którą obecnie uruchomiliśmy, gwarantuje mobilny dostęp do dokumentacji medycznej oraz jej elektroniczną wymianę między jednostkami. To znacząco wpływa na oszczędność czasu zarówno użytkowników, jak i pracowników jednostki medycznej” – dodaje Krzysztof Groyecki, Wiceprezes Zarządu Asseco Poland.

Asseco prowadzi obecnie pilotaże aplikacji Informacje Medyczne w wybranych placówkach, m.in. w Szpitalu Dziecięcym im. Św. Ludwika z Krakowa.