NIL zamierza kupić siedzibę za 40 mln zł

Naczelna Izba Lekarska (NIL) przymierza się do kupna większej siedziby. Pod uwagę jest brany m.in. budynek na ul. Mazowieckiej. „Ten budynek ma ok. 3600 m kw., czyli tyle ile nam potrzeba. Dzisiejsza siedziba (przy ul. Sobieskiego 110 – przyp. red.) ma zaledwie 1300 m kw. i staje się dla nas za mała” – wyjaśnia ISBzdrowie Krzysztof Madej, wiceprezes NIL. Planowany koszt zakupu nowej siedziby ma wynieść 40 mln zł.

Jak udało nam się dowiedzieć zakup ma być sfinansowany ze środków własnych Izby. Dotychczasowa siedziba jest warta ok. 13 mln zł, reszta ma pochodzić z nadwyżek budżetowych.

Warto przypomnieć, że NIL miał już kilka adresów. Izba najpierw się mieściła przy ul. Grójeckiej 65a, potem przeniosła sie na ul. Puławską 18 – to dzisiejszy adres Warszawskiej Okręgowej Izby Lekarskiej. Kolejny adres to wspomniane Sobieskiego – ta siedziba przeszła generalny remont w 2011 roku za prawie 900 tys. zł.

Co na to lekarze, którzy muszą płacić składki na swój samorząd? „Każda administracja ma to do siebie, że ma tendencje do rozrastania się” – mówi z przekąsem Krzysztof Bukiel, przewodniczący Ogólnopolskiego Związku Zawodowego Lekarzy (OZZL).