Biomed-Lublin zarejestrował lek Onko BCG 100 na Malcie

Biomed-Lublin zarejestrował na Malcie jeden ze swoich strategicznych produktów – lek Onko BCG 100. Otwiera to możliwość nawiązywania relacji biznesowych z partnerami z krajów Afryki i Bliskiego Wschodu, podała spółka.

„Do tej pory Onko BCG 100 był zarejestrowany na Ukrainie i w Urugwaju. Wprowadzenie tego leku na rynek maltański jest przede wszystkim potwierdzeniem spełniania wysokich europejskich norm jakości, skuteczności i bezpieczeństwa tego leku. Otwiera to także drogę do rejestracji, udziału w przetargach oraz nawiązywania nowych relacji biznesowych w wielu innych regionach, gdzie wymagana jest rejestracja w przynajmniej dwóch krajach europejskich. Mowa tu głównie o państwach Afryki i Bliskiego Wschodu. Śmiało można powiedzieć, że Onko BCG to produkt o wysokim potencjale sprzedażowym. Zarówno ze względu na niewielką liczbę konkurentów na świecie, jak i wysoką jakość, która stawia nas w czołówce” – powiedział prezes Marcin Piróg, cytowany w komunikacie.

Onko BCG to jeden ze strategicznych produktów Biomedu Lublin. Przez pierwsze 3 kwartały 2019 roku sprzedaż Onko BCG wyniosła 1,5 mln zł, co stanowi niemal 6% w strukturze przychodów. Zdaniem zarządu, potencjał eksportowy Onko BCG jest obiecujący.

Biomed-Lublin Wytwórnia Surowic i Szczepionek jest polską firmą farmaceutyczną działającą od 1944 roku. Firma zajmuje się produkcją preparatów leczniczych (leki na receptę, wyroby medyczne oraz odczynniki laboratoryjne, stosowane w laboratoriach biochemicznych i medycznych). Spółka jest notowana na głównym rynku GPW od 2015 r.

(ISBnews)