Celon Pharma złożył wniosek o zgodę na kolejny etap fazy klinicznej badań GPR40

Celon Pharma złożył wniosek do Prezesa Urzędu Rejestracji Produktów Leczniczych Wyrobów Medycznych i Produktów Biobójczych o udzielenie zgody na rozpoczęcie kolejnego etapu badań tj. fazy klinicznej I fazy agonisty receptora GPR40 – CLP207280, w terapii chorób metabolicznych, podała spółka.

„Emitent otrzyma decyzję w ciągu 60 dni […]. Badanie I fazy innowacyjnego agonisty receptora GPR40 – CLP207280 to jednoośrodkowe badanie na zdrowych ochotnikach” – czytamy w komunikacie.

Celem tego badania jest określenie bezpieczeństwa oraz tolerancji leku, a także określenie jego właściwości farmakokinetycznych po jednokrotnym oraz wielokrotnym podaniu, interakcji z metforminą i pokarmem, podano także.

„Spółka zakłada, że w całym badaniu I fazy weźmie udział ok. 70 zdrowych ochotników, a przewidywalny okres jego trwania wyniesie ok. 6 miesięcy” – czytamy dalej.

Część kliniczna rozwoju innowacyjnego agonisty receptora GPR40 w terapii chorób metabolicznych, w tym cukrzycy typu II, jest prowadzona w ramach projektu GATE, na który spółka otrzymała dofinansowanie z Narodowego Centrum Badań i Rozwoju (POIR), w wysokości 24,7 mln zł, zaznaczono także.

Celon Pharma jest zintegrowaną firmą biofarmaceutyczną zajmującą się badaniami, rozwojem, wytwarzaniem oraz sprzedażą produktów farmaceutycznych. Zadebiutowała na rynku głównym GPW w 2016 r.

(ISBnews)