Spółka PKN Orlen rozpocznie produkcję płynów aseptycznych do dezynfekcji rąk

6.2.2020 Gala ISBNews fot. Sylwia Olszewska

Orlen Oil – spółka z Grupy PKN Orlen – w ciągu kilku dni planuje rozpocząć produkcję płynów aseptycznych do dezynfekcji rąk, zapowiedział prezes koncernu Daniel Obajtek.

„W ciągu kilku dni nasza spółka Orlen Oil rozpocznie produkcję płynów aseptycznych do dezynfekcji rąk. Nasze laboratoria i linie produkcyjne w Jedliczu są już dostosowywane do tego, aby jak najszybciej odpowiedzieć na oczekiwania klientów i wzmocnić bezpieczeństwo sanitarne kraju” – napisał Obajtek na swoim profilu na Twitterze.

Pierwsza partia – 1 mln litrów płynu do dezynfekcji rąk – trafi na rynek w ciągu dwóch tygodni, zapowiedział PKN Orlen.

W pierwszej kolejności zostaną w niego zaopatrzone instytucje publiczne. Płyn dezynfekujący będzie też dostępny w sieci stacji paliw Orlen, czyli na ok. 1800 obiektach w całej Polsce, podano także.

W ten sposób Grupa Orlen aktywnie angażuje się w działania Ministerstwa Zdrowia, związane z zapobieganiem rozprzestrzeniania się koronawirusa w Polsce, poinformowano.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)