Fundacja B. Millennium wsparła polskie testy na koronawirusa kwotą 500 tys. zł

Fundacja Banku Millennium włączyła się w działania w walce z koronawirusem i przekazała Instytutowi Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk z Poznania, który opracował pierwsze polskie testy na obecność COVID-19, kwotę 500 000 zł, podał Bank Millennium.

Testy wchodzą niebawem do masowej produkcji, a Instytut prowadzi dalsze prace badawczo-rozwojowe nad testami nowej generacji. Decyzja o przekazaniu funduszy właśnie Instytutowi została podjęta przez pracowników banku w wewnętrznym głosowaniu i jest reakcją na informację, która obiegła media na początku kwietnia br., o tym osiągnięciu polskich naukowców z Wirusowej Grupy Wsparcia PAN, podkreślił bank.

„Walka z epidemią trwa. Koronawirus powoduje ofiary, ale też rodzi bohaterów. Jesteśmy ogromnie wdzięczni naukowcom z ICHB PAN, którym dzięki niemalże całodobowej i wolontariackiej pracy, udało się stworzyć pierwsze polskie testy w tak krótkim czasie. Stoimy wszyscy przed ekstremalnie trudnym wyzwaniem, jakim jest zahamowanie zagrożenia epidemicznego i ryzyka zachorowania na koronawirusa w Polsce i na świecie. Zbliżamy się do drugiej fazy kryzysu, czyli stopniowego rozruchu gospodarki i ten okres oczekiwania na normalność będzie wymagać większej liczby testów. Możemy i chcemy włączyć się w proces ich wprowadzania, dlatego poprzez Fundację Banku Millennium dokładamy swoją cegiełkę i przekazujemy 500 000 zł na wsparcie Instytutu Chemii Bioorganicznej Polskiej Akademii Nauk z Poznania w ich pracy badawczo-rozwojowej związanej z przygotowaniem do produkcji kolejnych generacji polskich testów na COVID-19” – powiedział prezes Banku Millennium i przewodniczący Rady Fundacji Banku Millennium Joao Bras Jorge, cytowany w komunikacie.

Bank Millennium podjął wiele działań związanych z przezwyciężaniem pandemii i jej negatywnych skutków gospodarczych, m.in. zapewnił środki medyczne i ochronne pracownikom placówek i centrali, ustanowił specjalny fundusz na wypadek zachorowania pracowników, wspiera klientów detalicznych i firmy w ułatwieniu spłaty kredytów, wprowadza nowe funkcjonalności w bankowości elektronicznej pozwalające na jeszcze prostsze bankowanie z domu, podano także.

Bank Millennium jest ogólnopolskim, uniwersalnym bankiem, działającym pod tą marką od 2003 roku. W roku 1992 akcje banku (wówczas BIG SA) – jako pierwszej instytucji finansowej – zadebiutowały na GPW. Strategicznym akcjonariuszem Banku Millennium jest Banco Comercial Portugues (Millennium bcp) – największy komercyjny bank w Portugalii. Aktywa razem banku wyniosły 98,06 mld zł na koniec 2019 r.

(ISBnews)