PKN Orlen przekazał 150 tys. zł na rzecz Centrum Zdrowia Dziecka

6.2.2020 Gala ISBNews fot. Sylwia Olszewska

PKN Orlen przekazał Instytutowi „Pomnik – Centrum Zdrowia Dziecka” darowiznę w wysokości 150 tys. zł, podała spółka. Kwota w całości pokryje zapotrzebowanie na paliwo dla karetek przez 3 miesiące.

To kolejne wsparcie koncernu dla służb medycznych zaangażowanych w walkę z koronawirusem – oddział pediatryczny Instytutu został przekształcony w oddział zakaźny dla dzieci z podejrzeniem COVID-19. Łącznie na walkę z koronawirusem PKN Orlen przekazał 100 mln zł, większość tych środków trafiła na potrzeby służby zdrowia, poinformowano.

„Fundacja Orlen od lat wspiera polską służbę zdrowia, jednak w obliczu szczególnie trudnej sytuacji konsekwentnie zwiększamy nasze zaangażowanie. Na walkę z koronawirusem przeznaczyliśmy łącznie już ponad 100 mln zł. Środki te zostały przeznaczone między innymi na zakup masek medycznych, kombinezonów ochronnych czy sprzętu medycznego, w tym karetek i urządzeń odkażających. Darowizna przekazana Centrum Zdrowia Dziecka pozwoli na sprawne funkcjonowanie transportu medycznego, w tym przewozów pacjentów, krwi czy zespołów transplantologicznych. Jednocześnie warto podkreślić, że inne placówki ochrony zdrowia wciąż mogą ubiegać się o dotacje celowe ze środków naszej fundacji” – powiedział prezes Daniel Obajtek, cytowany w komunikacie.

Fundacja Orlen od wielu lat wspiera Centrum Zdrowia Dziecka. Do tej pory podarowała Instytutowi m.in. nowoczesne aparaty do pomiaru ciśnienia krwi u noworodków i dzieci, a także samochód na potrzeby transportu pacjentów objętych specjalistyczną opieką medyczną.

Grupa PKN Orlen zarządza sześcioma rafineriami w Polsce, Czechach i na Litwie, prowadzi też działalność wydobywczą w Polsce i w Kanadzie. Jej skonsolidowane przychody ze sprzedaży sięgnęły 111,2 mld zł w 2019 r. Spółka jest notowana na GPW od 1999 r.

(ISBnews)