Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Dziennik Gazeta Prawna
–W związku z epidemią NFZ wprowadził zmiany dla osób korzystających z programów lekowych i chemioterapii. Na podstawie indywidualnej oceny lekarza prowadzącego będzie można wydać im leki na okres sześciomiesięcznej terapii. Możliwe jest dostarczenie leków przez szpital bezpośrednio do pacjenta albo wydanie ich z apteki szpitalnej.

Rzeczpospolita
–Spółka Genomtec chce wprowadzić do laboratoriów i gabinetów lekarskich swoje rozwiązanie Genomtec ID. Jest to mobilny zestaw do diagnostyki, za pomocą którego można wykrywać m.in. koronawirusy. Urządzenie w ciągu 15-20 minut ma rozpoznawać wszystkie patogeny, także bakterie i grzyby. Komercyjne wdrożenie zaplanowano na 2021 r., ale prezes Miron Tokarski zapewnia, że już za 5-7 tygodni spółka zaoferuje certyfikowany zestaw diagnostyczny w kierunku SARS-CoV-2 na terenie Unii Europejskiej.

Parkiet
–JR Holding podpisał porozumienie inwestycyjne z firmą Medcamp i jej spółką portfelową genXone – zobowiązał się do objęcia nowej emisji genXone za min. 05,mln zł. Medcamp, którego głównym akcjonariuszem jest JR Holding, zamierza współfinansować projekt genXone polegający na sekwencjonowaniu genomów koronawirusów.

Puls Biznesu
–JR Modular Systems zaoferował szpitalom mobilne punkty medyczne, mogące pełnić rolę dodatkowej izby przyjęć czy punktu diagnostycznego. Mikrofirma uruchomiła na ten cel zbiórkę na portalu crowdfundingu społecznego. Zapotrzebowanie na podobne obiekty zgłosiło 9 szpitali z 8 województw. Projekt uzyskał akceptację Sanepidu.