Spółka zal. Inno-Gene rozpoczęła wykonywanie testów na SARS-CoV-2

Centrum Badań DNA – spółka zależna Inno-Gene – rozpoczęła wykonywanie testów wykrywających obecność SARS-COV-2 (COVID-19), zgodne ze standardami i wytycznymi WHO oraz testów serologicznych wykrywających przeciwciała IgM i IgG specyficzne do SARS-COV-2, podała spółka.

„Spółka poinformowała Ministerstwo Zdrowia oraz Sanepid o gotowości wykonywania badań diagnostycznych. Laboratorium spółki zależnej ma wesprzeć jednostki służby zdrowia i inne podmioty, w tym przedsiębiorstwa, zakłady produkcyjne i usługowe oraz samorządy w walce z zagrożeniami związanymi z koronawirusem” – czytamy w komunikacie.

Spółka zależna poinformowała, iż jako jedyna w kraju oferuje jednocześnie diagnostykę molekularną (genetyczną) oraz serologiczną (identyfikacja antygenów wirusa i specyficznych przeciwciał przeciwko SARS-CoV-2) oraz sprzedaż szybkich testów do samobadania przeznaczonych dla personelu medycznego. Badania serologiczne pozwolą na identyfikacje osób, które miały kontakt z koronawirusem i przeszły bezobjawowo chorobę oraz wytworzyły odporność na wirusa, podano także.

„Identyfikacje takich osób (posiadających odpowiedni poziom przeciwciał protekcyjnych) pomoże w walce z epidemią poprzez zastosowanie transfuzji osocza krwi bogatego w przeciwciała. Obecnie podejście to okazuje się skutecznym lekiem dla chorych na COVID-19” – czytamy także.

Spółka posiada potencjał diagnostyczny do przeprowadzenia testów wykrywających obecność SARS-Cov-2 (COVID-19) w ilości do 1 000 badań genetycznych dziennie i 2 500 badań serologicznych. Spółka jest w trakcie opracowywania trybu postępowania i procedur dla firm i urzędów, które są lub będą miały problemy z normalnym funkcjonowaniem w przypadku potwierdzenia choroby COVID-19 wśród personelu. Pozwoli to na skrócenie czasu kwarantanny do minimum, podano również.

Inno-Gene to grupa spółek działających w obszarach genomiki, diagnostyki genetycznej oraz bioinformatyki. Inno-Gene posiada największą w Polsce ofertę badań genetycznych – dostarcza komercyjne rozwiązania, współpracując z klinikami, laboratoriami oraz gabinetami lekarskimi różnych specjalizacji biotechnologicznych. Spółka jest notowana na NewConnect od 2011 r.

(ISBnews)