Szumowski: bezpieczne wybory to wybory korespondencyjne

„Przekazałem dziś rekomendacje premierowi Morawieckiemu dotyczące przeprowadzenia wyborów prezydenckich. W formie tradycyjnej mogłyby się one odbyć za dwa lata. I taka jest moja rekomendacja. Jeżeli natomiast ugrupowania polityczne nie zgodzą się na takie rozwiązanie, wtedy jedyną bezpieczną formą przeprowadzenia wyborów prezydenckich, są wybory korespondencyjne” – poinformował minister zdrowia Łukasz Szumowski w piątek popołudniu.

Jak dodawał, szczegółowe rekomendacje odnośnie wyborów korespondencyjnych może przedstawić, gdy ustawa w tym zakresie zostanie przyjęta.

„Z medycznego punktu widzenia nie ma gorszych lub lepszych terminów, lepszych czy gorszych miesięcy na przeprowadzenie wyborów korespondencyjnych. O wszystkich szczegółach, o formule, szczegółowych zaleceniach dotyczących wyborów korespondencyjnych, będę mógł poinformować Pana Premiera i przekazać mu swoje rekomendacje w momencie, gdy ustawa o wyborach korespondencyjnych będzie już w pełni ukształtowana i wróci w ostatecznej formie do parlamentu” – wyjaśniał Szumowski.