Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–Mimo rosnącej liczby zachorowań (887 w czwartek) szkoły, nawet w powiatach żółtych i czerwonych, mają działać stacjonarnie. Lokalne sanepidy nie godzą się na zmianę trybu nauczania. Jedynie Zakopane ogłosiło, że dzieci będą się uczyć w trybie zdalnym, jednak nie wyrazili na to zgody ani tamtejszy sanepid, ani małopolska kurator oświaty Barbara Nowak.
–Ministerstwo Zdrowia poinformowało, że na żółtej liście znalazł się m.in. Kraków, w wykazie miast zagrożonych restrykcjami pojawił się Sopot. W strefach z największą liczbą potwierdzonych przypadków koronawirusa zabronione jest m.in. organizowanie konferencji, targów, zawodów sportowych z udziałem publiczności, wprowadzone są także limity w kościołach i kinach.

Gazeta Wyborcza
–Minister zdrowia Adam Niedzielski zdecydował o skróceniu okresu izolacji dla osób zakażonych koronawirusem i okresu kwarantanny osób, które miały kontakt z zakażonym, z 14 do 10 dni. Osoby objęte kwarantanną zostaną poddane testom, tylko jeśli wystąpią u nich objawy choroby, z kolei u izolowanych pacjentów nie będzie się wykonywać drugiego testu na obecność wirusa. Zdaniem ministra jest to odpowiedź na postulaty środowiska medycznego.