W Mińsku Mazowieckim ruszyła produkcja maseczek medycznych

W Panattoni Park Mińsk Mazowiecki ruszyła produkcja maseczek medycznych. Liczba dostarczanych sztuk ma docelowo osiągnąć 30 mln miesięcznie, czyli milion maseczek dziennie. Jest to część rządowego projektu realizowanego przez Agencję Rozwoju Przemysłu.

TW Plast, wynajął 8 004 m kw. powierzchni powierzchni przemysłowo–magazynowej, i natychmiast rozpoczął produkcję. W obiekcie stanęło 15 maszyn, które pozwolą miesięcznie wyprodukować 30 mln sztuk maseczek medycznych typu II o filtracji bakteryjnej BFE co najmniej 98% i doskonałych parametrach oddychalności.

Praca odbywa się w systemie ciągłym, a liczba pracowników osiągnie finalnie 250 osób na zmianę. Uruchomienie produkcji maseczek w ramach Panattoni Park Mińsk Mazowiecki to część ogólnopolskiej inicjatywy pod egidą Agencji Rozwoju Przemysłu. Opiera się ona na trzech projektach – budowie fabryki, współpracy z siedmioma największymi producentami odzieży w Polsce oraz wytwarzaniem maseczek na zlecenie, m.in. przez firmę TW Plast.

„Dysponując zróżnicowaną powierzchnią, jesteśmy gotowi na współpracę z każdą branżą. Tak było w tym przypadku, kiedy od ręki mogliśmy dostarczyć odpowiedni obiekt spełniający najbardziej wygórowane wymagania przewidziane dla produkcji medycznej. Dzięki zaangażowaniu obu stron, w tydzień udało się zamknąć umowę najmu, a niecałe dwa tygodnie później ruszyła produkcja maseczek medycznych” – komentuje cytowana w komunikacie Sylwia Robakiewicz-Mokwińska Senior Leasing Manager w Panattoni.

Firma TW Plast, produkująca dotychczas opakowania z tworzyw sztucznych przyjaznych dla środowiska, zdecydowała się rozszerzyć zakres oferty o produkcję masek medycznych.

„Dostosowaliśmy produkcję do aktualnej sytuacji tak, aby była jak najbardziej pomocna w walce z bieżącym zagrożeniem. Dzięki wsparciu Pana Prezydenta RP, Ministerstwa Rozwoju pod patronatem Agencji Rozwoju Przemysłu S.A. w niecałe dwa miesiące został uruchomiony prawdopodobnie największy w Europie działający zakład produkujący maseczki medyczne typu II o najwyższych standardach. W ramach działalności zakładu osiągnęliśmy zdolność produkcyjną ponad 1 mln maseczek dziennie. Wynajęty od Panattoni obiekt umożliwia produkcję masek medycznych typu II, które stanowią wyrób medyczny a co za tym idzie, ich produkcja musi spełniać najwyższe standardy” – dodaje Krzysztof Sawicki, Dyrektor ds. kluczowych klientów z firmy TW Plast.

Panattoni Park Mińsk Mazowiecki to nowoczesny budynek magazynowy klasy A o łącznej powierzchni 14 800 m kw. Obiekt znajduje się w Jakubowie przy obwodnicy Mińska Mazowieckiego, będącej częścią autostrady A2. Tzw. Autostrada Wolności łączy wschodnią i zachodnią granicę Polski, przebiegając m.in. przez Warszawę i Poznań, a za niemiecką granicą zmieniając się w autostradę A12 do Berlina.