Medapp ma umowę z Pozitive.dev na dostarczenie narzędzia Tumor 3D

MedApp podpisała z firmą Pozitive.dev umowę współpracy, na podstawie której dostarczy dystrybutorowi wysokiej jakości wizualizacje trójwymiarowych danych medycznych (Tumor 3D), podała spółka.

„Jest to kolejna umowa dystrybucyjna, podpisana przez MedApp zwiększająca zasięg naszej obecności na rynku usług świadczonych przez internet. Jesteśmy przekonani, że obszar e-commerce jest przyszłością świadczenia usług na rynku medycznym, a nasze technologie CarnaLife bardzo dobrze wspierają rozwój świadczenia usług na odległość w ochronie zdrowia” – powiedział prezes Krzysztof Mędrala, cytowany w komunikacie.

Pozitive.dev specjalizuje się w tworzeniu rozwiązań informatycznych wykorzystujących możliwości sztucznej inteligencji (AI), dla której kanałem kontaktu i sprzedaży jest platforma e-commerce. Narzędzie Tumor 3D wykorzystuje moduł AI oraz technologię CarnaLife Holo do tworzenia trójwymiarowych wizualizacji zmian nowotworowych w organizmie pacjenta. Dzięki wizualizacji użytkownik systemu jest w stanie zapoznać się z wyglądem struktury anatomicznej zajętej zmianą nowotworową jak i samą zmianą. Dostarczane wizualizacje przedstawiają nowotwór we wzajemnych, przestrzennych relacjach z innymi organami pacjenta, podano także.

MedApp to notowana na NewConnect spółka działająca w branży telemedycyny. Produktem stworzonym i rozwijanym przez firmę jest analityczny system telemedyczny Carna Life, skierowany do pacjentów, lekarzy, placówek medycznych. System znajduje zastosowanie w takich dziedzinach jak: kardiologia, diabetologia, dietetyka, choroby cywilizacyjne oraz obrazowanie 3D/4D.

(ISBnews)