Prezydent otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa

Prezydent Andrzej Duda otrzymał pozytywny wynik testu na koronawirusa, poinformował w sobotę minister w Kancelarii Prezydenta Błażej Spychalski. Sam prezydent poinformował, że przebywa w samoizolacji i zapowiedział, że w najbliższych dniach będzie pracował zdalnie.

„Zgodnie z zaleceniami wczoraj Prezydent @Andrzej Duda miał wykonany test na obecność koronawirusa. Wynik okazał się pozytywny. Prezydent czuje się dobrze. Jesteśmy w stałym kontakcie z odpowiednimi służbami medycznymi” – napisał Spychalski w sobotę rano na swoim koncie na Twitterze.

Kilka godzin później sam prezydent w materiale wideo zapewnił, że nie odczuwa żadnych symptomów koronawirusa.

„W wyniku przeprowadzonego testu wiem, że jestem chory na koronawirusa. Nie odczuwałem i nie odczuwam żadnych symptomów, zwłaszcza tych najbardziej typowych. […] Niestety, wynik testu jest absolutnie jednoznaczny” – powiedział Duda w materiale wideo zamieszczonym na swoim koncie na Twitterze.

„Czuję się dobrze. Najbliższe dni, kiedy będę w samoizolacji, razem z żoną […] będę oczywiście pracował zdalnie. [… Jestem w pełni sił. Mam nadzieję, że tak pozostanie” – dodał.

Wczoraj także minister obrony Mariusz Błaszczak poinformował, że jest zakażony koronawirusem.

Z kolei sam Spychalski także zachorował. „Niestety COVID-19 przebiega u mnie w sposób objawowy. Proszę także o zrozumienie, że przez najbliższe kilka dni mogę nie odpowiadać na telefony bądź SMS-y. Pamiętajcie proszę – maseczka, dystans, dezynfekcja” – napisał na Twitterze.

W przypadku osób, u których stwierdzono zakażenie koronawirusem okres izolacji trwa dziesięć dni, licząc od dnia następującego po dniu, w którym dana osoba otrzymała informację o pozytywnym wyniku testu.

(ISBnews)