Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Gazeta Wyborcza
–Sejmowa Komisja Zdrowia odrzuciła większość poprawek Senatu do ustawy covidowej. Wśród ważniejszych poprawek, które zyskały aprobatę komisji, jest zapis o tym, że zasiłek chorobowy w wysokości 100% wynagrodzenia będzie przysługiwał wszystkim, którzy pracują w szpitalu i zakazili się bądź trafili na kwarantannę z powodu kontaktu z chorym na Covid-19.

Parkiet
–Biomed-Lublin poinformował, że wyniki badań stabilności po miesiącu od wytworzenia immunoglobuliny – leku na koronawirusa – potwierdziły, że produkt jest stabilny. Kolejnym etapem będą badania kliniczne, a w razie pozytywnych rezultatów – dopuszczenie leku do obrotu.

Dziennik Gazeta Prawna
–Senat zaproponował ponad 40 poprawek do nowelizacji niektórych ustaw w związku z przeciwdziałaniem sytuacjom kryzysowym związanym z wystąpieniem Covid-19. Jedną z najważniejszych jest zaproponowanie stuprocentowego dodatku do wynagrodzenia dla wszystkich pracowników medycznych walczących z koronawirusem – bez różnicowania ze względu na sposób oddelegowania i miejsce zatrudnienia.
–Po pierwszej fali pandemii na terenie kraju zlikwidowano część izolatoriów – teraz na nowo potrzebne są miejsca, w których można umieścić osoby wymagające odosobnienia. Izolatoria mają odciążyć szpitale i służyć osobom chorym na Covid-19 z lekkimi objawami oraz tym, wobec których istnieje podejrzenie zakażenia, a nie mają gdzie spędzić kwarantanny.