Lux Med otworzył nową placówkę w Katowicach

Grupa Lux Med powiększyła sieć centrów medycznych o kolejną placówkę w Katowicach. Już przyjmowani są pierwsi pacjenci.

W nowym Centrum Medycznym znajduje się 13 gabinetów konsultacyjnych oraz 3 gabinety diagnostyczno- zabiegowe. Pacjenci mogą skorzystać z szerokiego zakresu konsultacji lekarskich m.in.: alergologa, chirurga ogólnego, chirurga naczyniowego, endokrynologa, ginekologa, internisty, kardiologa, nefrologa, neurologa, otolaryngologa, okulisty, pediatry, psychiatry, radiologa, reumatologa, specjalisty chorób wewnętrznych oraz urologa.

„Województwo śląskie to bardzo ważny obszar na mapie naszych inwestycji. Uruchamiamy nowe centrum medyczne w Katowicach, ponieważ chcemy, by pacjenci pomimo pandemii, mieli łatwy i bezpieczny dostęp do wysokiej jakości usług. Naszym priorytetem jest utrzymanie ciągłości opieki” – wyjaśnia cytowana w komunikacie Anna Rulkiewicz, prezes Grupy.

Placówka o powierzchni ponad 900 m2 znajduje się na I piętrze biurowca KTW. Do dyspozycji pacjentów jest bezpłatny parking w Strefie Kultury tuż obok NOSPR. Centrum otwarte jest od poniedziałku do piątku w godzinach 7:00 – 20:00. Na badania i konsultacje można umawiać się online, przez portal pacjenta lub telefonicznie.

Grupa Lux Med jest liderem rynku prywatnych usług zdrowotnych w Polsce i częścią międzynarodowej grupy Bupa, która działa, jako ubezpieczyciel i świadczeniodawca usług medycznych na całym świecie. Grupa Lux Med zapewnia pełną opiekę: ambulatoryjną, diagnostyczną, rehabilitacyjną, szpitalną i długoterminową dla ponad 2 200 000 pacjentów. Do ich dyspozycji jest blisko 250 ogólnodostępnych i przyzakładowych centrów medycznych, w tym placówki ambulatoryjne, diagnostyczne i szpitale, a także ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny oraz ponad 2600 poradni partnerskich. Firma zatrudnia ponad 16 000 osób, około 7000 lekarzy i 4000 wspierającego personelu medycznego.