Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–Dziś rozpoczynają się szczepienia nauczycieli przeciwko Covid-19. Z danych Ministerstwa Edukacji i Nauki wynika, że zapisało się na nie 65% uprawnionych osób, czyli 268 tys. pedagogów. Jako pierwsi preparaty dostaną nauczyciele edukacji wczesnoszkolnej, w poniedziałek rozpoczną się zapisy dla nauczycieli klas starszych i akademickich.
–Od kwietnia resort zdrowia nie będzie limitował wizyt u lekarzy specjalistów – rozwiązanie ma obowiązywać co najmniej do końca roku. Zdaniem ekspertów zniesienie limitów to pierwszy krok w udrożnieniu systemu.
–Resort zdrowia zapowiada pilotaż Krajowej Sieci Kardiologicznej na Mazowszu. Ma on się skupiać na diagnozowaniu i leczeniu kilku podstawowych chorób sercowo-naczyniowych: zaburzeniach rytmu serca, niewydolności serca, chorób zastawek oraz nadciśnienia tętniczego.

Parkiet
–ML System otrzymał pozytywną opinię Komisji Bioetycznej przy Okręgowej Radzie Lekarskiej w Rzeszowie dotyczącą przeprowadzenia przydatności klinicznej, czułości i specyficzności urządzenia Covid Detector do diagnostyki wirusa SARS-CoV-2.