Backlog Grupy Selvita z Fideltą na 2021 rok wynosi 171,2 mln zł

Backlog Grupy Selvita na 2021 rok włącznie z przejętą chorwacką spółką Fidelta wynosi 171,2 mln zł według stanu na 24 marca, poinformował członek zarządu, dyrektor finansowy Dariusz Kurdas.

„Przed końcem 2021 roku chcemy znacząco uzupełnić backlog, aczkolwiek zeszłoroczny, prawie 60-procentowy wzrost wydaje się być nie do utrzymania w związku z rosnącą bazą” – powiedział prezes Bogusław Sieczkowski podczas wideokonferencji.

Dodał, że bez Fidelty backlog na 2021 rok jest o kilka procent wyższy, niż rok wcześniej.

„To powrót do normalności, teraz kontraktowanie powinno się rozkładać w miarę równomiernie na wszystkie kwartały” – wyjaśnił prezes.

Prezes spółki zależnej – Ardigen Janusz Homa dodał, że dla tej spółki rok 2021 również zapowiada się obiecująco.

„Backlog na 2021 rok wynosi 18 mln zł i już przekroczył przychody z 2020 roku [17,8 mln zł – ISBnews], mamy też zabezpieczone 18 mln zł na inwestycje na ten rok” – powiedział Homa.

Akcje Selvity (wcześniej Selvita CRO) zadebiutowały w połowie października 2019 r. na rynku głównym GPW. Wcześniej sąd rejestrowy zatwierdził podział Selvity. Decyzja sądu oznaczała dla Selvity formalną finalizację procedury związanej z podziałem spółki na dwa niezależne podmioty – Selvita (wcześniej Selvita CRO) i Ryvu Therapeutics (wcześniej Selvita).

(ISBnews)