Selvita ma kilkanaście celów akwizycyjnych, ale nie deklaruje transakcji w 2021

Selvita prowadzi rozmowy z kilkunastoma potencjalnymi celami akwizycyjnymi, ale nie deklaruje finalizacji kolejnej transakcji przed końcem 2021 roku, poinformował prezes Bogusław Sieczkowski.

„Priorytetem na ten rok jest dobra integracja Fidelty, co nie znaczy, że nie prowadzimy rozmów w sprawie kolejnych akwizycji. Jesteśmy w rozmowach z kilkunastoma targetami, na różnym etapie zaawansowania, ale nie deklarujemy spięcia kolejnej transakcji przed końcem tego roku” – powiedział Sieczkowski podczas wideokonferencji.

Zaznaczył jednocześnie, że obecne cele akwizycyjne grupy są „raczej większe niż wcześniej”, choć nie wszystkie są porównywalne z Fideltą; są w tej grupie również mniejsze podmioty.

„Jeśli chodzi o główne obszary naszego zainteresowania, to naszym naturalnym celem jest przesuwanie się w kierunku bardziej zaawansowanych projektów z dziedziny drug development” – dodał prezes.

Podkreślił jednocześnie, że spółka stara się być powściągliwa w dzieleniu się z rynkiem planami akwizycyjnymi, bo po przejęciu Fidelty stała się o wiele bardziej rozpoznawalna na rynku.

Akcje Selvity (wcześniej Selvita CRO) zadebiutowały w połowie października 2019 r. na rynku głównym GPW. Wcześniej sąd rejestrowy zatwierdził podział Selvity. Decyzja sądu oznaczała dla Selvity formalną finalizację procedury związanej z podziałem spółki na dwa niezależne podmioty – Selvita (wcześniej Selvita CRO) i Ryvu Therapeutics (wcześniej Selvita).

(ISBnews)