Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–W środę odnotowano 17 260 nowych zakażeń koronawirusem, to najwyższy dotychczasowy wynik w trzeciej fali epidemii. Zajętych jest ponad 67% łóżek przeznaczonych dla pacjentów z Covid-19.

Gazeta Wyborcza
–Minister zdrowia Adam Niedzielski na mocy przepisów wprowadzonych na czas epidemii odwołał dyrektora Szpitala Miejskiego w Radomiu i postawił na jego miejscu komisarza. Zdaniem ministra były dyrektor blokował otwarcie radomskiego szpitala tymczasowego dla osób zakażonych koronawirusem.
–Liczba nowych zakażeń koronawirusem na Mazowszu od kilku dni przekracza ustaloną przez rząd granicę potrzebną do ustanowienia większych restrykcji epidemicznych. Lokalny lockdown – zamknięcie sal sportowych, boisk, kin i bibliotek – wprowadzono w Grodzisku Mazowieckim.

Dziennik Gazeta Prawna
–Od dziś zaczyna się rejestracja na szczepienia przeciw koronawirusowi seniorów w wieku 69 lat. Zgodnie z deklaracjami koncernów w drugiej połowie marca dostawy szczepionek mogą przekroczyć milion sztuk tygodniowo.
–Do końca tygodnia rząd może podjąć decyzję w sprawie zaostrzenia rygorów epidemicznych w kolejnych częściach Polski – spore jest ryzyko dla Mazowsza i woj. lubuskiego. Decyzja o wprowadzeniu obostrzeń wynika z co najmniej dwóch czynników – średniotygodniowej liczby zachorowań na 100 tys. mieszkańców oraz współczynnika zakażalności R (mówiącego o dynamice rozprzestrzeniania się wirusa).