Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Gazeta Wyborcza
–Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział wprowadzenie lockdownu w dwóch kolejnych województwach (po warmińsko-mazurskim i pomorskim): lubuskim i mazowieckim. Obostrzenia mają obowiązywać na razie do 28 marca. Istnieje możliwość, że w perspektywie najbliższych tygodni obostrzenia będą miały charakter ogólnokrajowy.
–W czwartek wprowadzono zmianę w rozporządzeniu dotyczącym noszenia maseczek – nie będą musiały ich nosić osoby z zaawansowanymi chorobami neurologicznymi lub układu krążenia, którym towarzyszy niewydolność oddechowa lub niewydolność krążenia. Rozporządzenie nie precyzuje, o jakie choroby chodzi. Zmiany tej nie konsultowano z Radą Medyczną przy premierze.

Rzeczpospolita
–Europejska Agencja Leków zatwierdziła czwartą szczepionkę przeciw koronawirusowi wyprodukowaną przez koncern Johnson & Johnson. Koncern ma rozpocząć dostawy w kwietniu. Preparat może być przechowywany w zwykłych lodówkach do trzech miesięcy i wymaga podania jednej dawki. UE ma obiecane dostawy na poziomie 55 mln dawek w II kw.