Aplikacja Preglife – game changer dla przyszłych rodziców dostępna w Polsce

Preglife to aplikacja, która powstała w Szwecji, skierowana zarówno do świeżo upieczonych, jak i przyszłych rodziców. To przede wszystkim intuicyjny przewodnik i źródło specjalistycznej wiedzy, dzięki któremu przyszli rodzice zyskują wsparcie na każdym etapie ciąży oraz w pierwszych latach życia dziecka. Aplikacja jest dostępna również na polskim rynku.

Startup Preglife powstał w 2010 roku w Sztokholmie i szybko zyskał miano najpopularniejszej aplikacji ciążowej i dziecięcej w północnej Europie. W Szwecji używa jej aż 90% kobiet w ciąży. Treści, które Preglife oferuje swoim użytkownikom, to oparte na faktach i wiedzy naukowej wsparcie merytoryczne od skandynawskich profesjonalistów, między innymi położnych i lekarzy.

Aktualnie aplikacja dostępna jest na ponad dziesięciu rynkach i miesięcznie korzysta z niej aż 800 tys. użytkowników.

„Cieszymy się, że szwedzki startup dostrzegł w naszym rynku duży potencjał i postanowił wyjść z aktywną komunikacją do polskich użytkowników, dla których Preglife – niesłusznie – nie jest wystarczająco dobrze znaną aplikacją. Planujemy za pomocą działań z zakresu public relations oraz przemyślanego i dobrze dopasowanego influencer marketingu zaprezentować możliwości, jakie Preglife daje swoim użytkownikom. To bardzo rzetelne źródło wiedzy i realne wsparcie dla rodziców, od momentu rozpoczęcia ciąży, przez cały jej przebieg, aż do drugiego roku życia dziecka. Czas, by więcej polskich rodzin zyskało świadomość, że najwyższy, skandynawski standard opieki zdrowotnej, na który zasługują, jest w zasięgu ich telefonu” – tłumaczy cytowany w komunikacie Bartłomiej Foszer, odpowiedzialny za strategię rozwoju aplikacji na nowych rynkach europejskich (polskim, hiszpańskim, francuskim).

W Polsce z Preglife korzysta aktualnie 180 tys. użytkowniczek, z których 115 tys. jest w ciąży. To znaczy, że ta aplikacja wspiera co trzecią Polkę, która spodziewa się dziecka.

Preglife oferuje swoim użytkowniczkom szereg funkcji, dzięki którym zyskują wsparcie dostosowane do etapu ciąży oraz wieku dziecka. Aplikacja umożliwia między innymi planowanie i śledzenie badań i terminów wizyt ciężarnej w przychodni oraz wymaganych szczepień dziecka. Dostępny kalendarz ciąży to świetne narzędzie do obserwowania bieżących tygodni i trymestrów oraz łatwego monitorowania rozwoju i kolejnych zmian, zarówno u dziecka, jak i matki. To również szeroka baza specjalistycznej wiedzy, która została zgromadzona i udostępniona użytkownikom w przystępnej formie dziesiątek poradników, filmów i podcastów.