Morawiecki: Otrzymamy 10 mln dawek szczepionki w maju

Na ogłoszone dziś tempo luzowania gospodarki wpłynęło m.in. to, że w maju Polska ma otrzymać 10 mln dawek szczepionki przeciwko COVID-19, poinformował premier Mateusz Morawiecki.

„Powrót do normalności w zasadniczym stopniu zależy dzisiaj od tempa szczepień. To również fakt, że w maju mamy otrzymać 10 mln dawek szczepionki. To powoduje, że mogliśmy zaproponować taką właśnie, a nie inną sekwencję luzowania w poszczególnych sektorach gospodarki. Tylko uzyskując populacyjna odporność przeciwko COVID-19, tylko szczepiąc się powszechnie będziemy mogli całkowicie zapomnieć o koronawirusie” – powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Według wcześniej ogłaszanych planów, w ramach Narodowego Programu Szczepień (NPS) ma zostać wykonanych 20 mln szczepień do końca II kw. br.

Jak informował wcześniej w tym tygodniu pełnomocnik rządu ds. szczepień Michał Dworczyk, że z tygodnia na tydzień liczba tempo wykonywanych szczepień wzrasta. W ostatnim tygodniu wykonano ich 1,4 mln (średnio po 200 tys. dziennie). Na ten tydzień zaplanowano 1,6 mln szczepień.

(ISBnews)