AstraZeneca Pharma Poland otworzy biuro w Krakowie w lipcu br.

AstraZeneca Pharma Poland planuje otwarcie drugiego w Polsce biura w Krakowie w lipcu br., podała spółka. W ramach nowej inwestycji AstraZeneca przewiduje rozwój ścisłej współpracy z Sano – Centrum Zindywidualizowanej Medycyny Obliczeniowej zajmującym się rozwojem medycyny komputerowej.

Pracownicy nowego biura w Krakowie, które zostanie zlokalizowane w sąsiedztwie Akademii Górniczo-Hutniczej im. Stanisława Staszica, skupią się na najnowszych systemach komputerowych wykorzystywanych podczas badania klinicznego w obszarze zarządzania procesem badania bądź zbierania danych klinicznych, jak również zarządzać będą przebiegiem globalnych badań klinicznych, podano.

„Kraków jest doskonałą lokalizacją na taką inwestycje – to jeden z czołowych ośrodków akademickich w kraju, centrum biznesowe południowej Polski i siedziba wielu startupów medycznych, biotechnologicznych, a także tych działających w dziedzinie IT, AI oraz zarządzania danymi” – powiedziała wiceprezes AstraZeneca Pharma Poland Barbara Kozierkiewicz, cytowana w komunikacie.

W ramach nowej inwestycji AstraZeneca przewiduje rozwój ścisłej współpracy z Sano – Centrum Zindywidualizowanej Medycyny Obliczeniowej, międzynarodową fundacją badawczą, czyli instytutem zajmującym się rozwojem medycyny komputerowej.

„Działalność Sano skupia się na opracowywaniu zaawansowanych metod komputerowych służących profilaktyce, diagnozowaniu i leczeniu chorób. Bardzo cieszą nas nowe możliwości współpracy z partnerami takimi jak AstraZeneca. Wierzę, że wspólnie uda nam się zrobić wiele dobrego dla przyszłości medycyny, a przede wszystkim pacjentów nie tylko w Polsce, ale na całym świecie” – powiedział prezes i dyrektor Sano Centrum Medycyny Obliczeniowej Arkadiusz Sitek.

AstraZeneca to firma biofarmaceutyczna o korzeniach brytyjsko-szwedzkich, znajdująca się w czołówce największych i najbardziej innowacyjnych firm tego sektora na świecie.

W Polsce AstraZeneca zatrudnia ok. 2 300 osób, z czego ponad 1 500 osób zajmuje się kluczowymi procesami badawczo-rozwojowymi w skali światowej. W 2020 roku AstraZeneca jako pierwsza globalna firma biotechnologiczna uzyskała status Centrum Badawczo-Rozwojowego nadawany przez ministra rozwoju, potwierdzając tym samym wiodącą role w polskim ekosystemie innowacji.

(ISBnews)