Morawiecki: Kina, teatry i filharmonie otwieramy 21 V, siłownie – 28 V

Instytucje kultury, kina, teatry i filharmonie mogą być otwarte w reżimie sanitarnym od 21 maja, a siłownie, kluby fitness i baseny – od 28 maja, poinformował premier Mateusz Morawiecki.

„Przyśpieszamy otwarcie kin teatrów filharmonii, instytucji kultury o jeden tydzień, a dokładnie o osiem dni – na 21 maja, tak żeby w reżimie sanitarnym [….] można było wcześniej te działy życia społecznego, społeczno-gospodarczego już uruchamiać” – powiedział Morawiecki podczas konferencji prasowej.

Możliwe będzie korzystanie jedynie z 50% miejsc w tych obiektach, przy zachowaniu reżimu sanitarnego.

Z kolei branża sportowa: kluby fitness, baseny, siłownie w reżimie sanitarnym będą mogły być uruchamiane od 28 maja (wcześniej planowano, że obiekty te zostaną otwarte od 29 maja). W przypadku basenów możliwe 50-proc. obłożenie obiektu (dotyczy to również publiczności).

Od 28 maja będzie też można korzystać z restauracji, zajętych będzie mogło być jedynie 50% miejsc. Dystans między stolikami musi wynosić co najmniej 1,5 m – chyba, że między nimi znajduje się przegroda o wysokości co najmniej 1 m, licząc od powierzchni stolika.

(ISBnews)