Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–Trzydziestu naukowców zwróciło się do dyrektora generalnego WHO Tedrosa Adhanoma Ghebreyesusa z apelem o zbadanie hipotezy, że Covid-19 jest efektem prac laboratorium w Wuhan i wydostał się z niego przez przypadek.
–Minister zdrowia Adam Niedzielski poinformował o wykryciu dwóch ognisk indyjskiej mutacji SARS-CoV-2 w Warszawie i Katowicach. Do tej pory potwierdzono co najmniej 16 przypadków choroby.

Gazeta Wyborcza
–Osoby, które podczas długiego weekendu majowego zostały zaszczepione preparatem Johnson & Johnson, a miały już zarezerwowane szczepienie w innym miejscu, muszą samodzielnie anulować te terminy, w systemie wciąż widnieją bowiem jako osoby niezaszczepione.

Dziennik Gazeta Prawna
–Pracodawcy zgłaszający pracowników do szczepień w zakładach pracy mają wątpliwości co do terminu, w którym ruszy cały program. Rząd zapowiada, że szczepienia powinny ruszyć na przełomie maja i czerwca, ale ze względu na ograniczone i niepewne dostawy preparatów nie da się jeszcze określić konkretnych dat.

Puls Biznesu
–Zgodnie z zapowiedziami ruszyła wczoraj rejestracja dla przedsiębiorców, którzy chcą włączyć się w program szczepień w zakładach pracy. Warunkiem jest zebranie przez pracodawcę min. 300 chętnych osób – pracowników oraz członków ich rodzin. Wskazaną liczbę może zgłosić jeden pracodawca lub ich grupa. W programie mogą uczestniczyć również samorządy zawodowe, stowarzyszenia branżowe oraz szkoły wyższe.