1 lipca ruszy Loteria Narodowego Programu Szczepień

Od 1 lipca do 30 września będzie trwała Loteria Narodowego Programu Szczepień. Uczestnicy muszą być pełnoletni i przejść całą procedurę zaszczepienia. Na wygraną mają szansę osoby, które się zarejestrują i przystąpią do loterii – wyjaśnił Olgierd Cieślik, prezes zarządu Totalizatora Sportowego, który jest głównym organizatorem loterii. Codziennie do wygrania w loterii dla zaszczepionych będzie 500 złotych, a w losowaniu finałowym – nawet milion złotych.

Loteria ma być zachętą do osiągnięcia większego poziomu wyszczepialności.

„Dobrą informacją jest fakt, że wczoraj przekroczyliśmy 27 milionów wykonanych szczepień. Pierwotny cel to było 20 mln do końca czerwca” – poinformował Michał Dworczyk, pełnomocnik rządu ds. szczepień podczas konferencji prasowej.

Jak podawał w grupie powyżej 70 r. ż. mamy 77% osób zarejestrowanych lub zaszczepionych. „To dobry wynik, ale daleko niesatysfakcjonujący. Liczymy, że nasze działania wpłyną na podwyższenie odsetka zaszczepionych. W grupie 60-69 lat to jest 66%” – wyliczał.

Jednak im roczniki młodsze tym mniej zapisanych lub zaszczepionych.

Aby wziąć udział w loterii, należy zarejestrować się przez Internetowe Konto Pacjenta lub infolinię Narodowego Programu Szczepień.

Każda osoba w pełni zaszczepiona ma cztery szanse na nagrody: 1 nagroda natychmiastowa, 1 nagroda tygodniowa, 1 nagroda miesięczna oraz 1 nagroda finałowa.

Nagrody natychmiastowe – codziennie do wygrania:

– nagrody pieniężne o wartości 200 zł przyznawane co 500 uprawnionej osobie lub 500 zł przyznawane co 2 tys. osobie. Pula nagród natychmiastowych jest ograniczona i wynosi ponad 14 mln zł.

Nagrody tygodniowe – 12 losowań w każdą środę:

– 60 nagród pieniężnych w wysokości 50 tys. złotych,

– 720 hulajnóg elektrycznych marki Segway-Ninebot.

Nagrody miesięczne – 3 losowania w okresie trwania loterii:

– 6 nagród pieniężnych w wysokości 100 tys. złotych,

– 6 samochodów osobowych Toyota Corolla.

Nagrody finałowe – losowanie 6 października:

– 2 nagrody pieniężne w wysokości 1 mln zł,

– 2 samochody osobowe Toyota C-HR.

W przypadku losowań (tygodniowych, miesięcznych, finałowego) wyłonienie laureatów odbywa się za pomocą certyfikowanego urządzenia losującego. Zwycięzcy nagród zostaną poinformowani o wygranej w przeciągu 2 dni roboczych od dnia losowania.