Magdalena Paradzińska nową Dyrektor Generalną Novo Nordisk Polska

Stanowisko Dyrektor Generalnej Novo Nordisk Pharma objęła Magdalena Paradzińska. Na tym stanowisku zastąpiła Katarzynę Kacperską, która została mianowana Senior Vice President Commercial Affairs & Strategy, International Operations w Novo Nordisk w Zurychu w Szwajcarii.

Magdalena Paradzińska związana jest z Novo Nordisk od 19 lat.

Na początku pracowała nad projektami Marketing & Sales Effectiveness w Azji i Afryce Północnej. W 2004 roku objęła stanowisko Dyrektora Marketingu w oddziale Novo Nordisk Algieria.

W 2007 roku przeniosła się do Regionu Europy Wschodniej, z siedzibą w Warszawie, gdzie była odpowiedzialna za opracowanie strategii marketingowych w obszarze diabetologii w całym regionie.

Od 2014 roku pełniła funkcję Dyrektora Market Access & Public Affairs w Europie Wschodniej. Od kwietnia 2020 roku, pełniąc obowiązki Starszego Dyrektora Działu Otyłości w Polsce zbudowała Dział Otyłości i wraz z Zespołem opracowała długoterminową strategię rozwoju i zaangażowania Novo Nordisk w obszar otyłości w Polsce.

„Moją rolą będzie kontynuacja, we współpracy z Zespołem Zarządzającym, strategii Novo Nordisk Polska i wzmacnianie pozycji lidera, poprzez poprawę efektów leczenia i jakości życia polskich pacjentów chorujących na cukrzycę, otyłość oraz hemofilię. Będzie to możliwe dzięki bardzo dobremu portfolio nowoczesnych i bezpiecznych metod leczenia, które mamy dostępne w Polsce, zaangażowaniu w obecne, a także nowe projekty edukacyjne oraz rozwojowi organizacji i dalszym inwestycjom m.in. w centrum badań klinicznych, które jest drugim (po USA) co do wielkości, centrum firmy na świecie” – podkreśla cytowana w komunikacie Magdalena Paradzińska.

Dotychczasowa Dyrektor Generalna Novo Nordisk w Polsce Katarzyna Kacperska od 1 lipca br. obejmuje stanowisko Senior Vice President Commercial Affairs & Strategy, International Operations – z odpowiedzialnością za strategię i działania komercyjne firmy w regionie obejmującym wszystkie kraje świata oprócz Stanów Zjednoczonych i Kanady. Jednocześnie, wchodzi do globalnego grona kierowniczego Management Board Novo Nordisk.

Katarzyna Kacperska rozpoczęła karierę w organizacji w 1997 roku, jako analityk sprzedaży, a w kolejnych latach zajmowała stanowiska menedżerskie w strukturach działu marketingu, będąc odpowiedzialną m.in. za opracowanie strategii rozwoju dla obszaru diabetologii Polski i krajów Europy Wschodniej.

W 2008 roku przeniosła się do Stanów Zjednoczonych, gdzie jako Vice President Commercial Effectiveness prowadziła zespół komercyjny będąc jednocześnie członkiem zarządu filii amerykańskiej. W 2014 roku objęła stanowisko w centrali Novo Nordisk w Kopenhadze jako Corporate Vice President, z odpowiedzialnością za portfolio leków w dziale Commercial Strategy & Corporate Affairs. W tej roli była m.in. odpowiedzialna za rozwój insulin najnowszej generacji i wprowadzanie ich na rynki na całym świecie. Katarzyna Kacperska pełniła tę funkcję aż do powrotu do Polski w 2018 roku, kiedy objęła stanowisko Dyrektor Generalnej Novo Nordisk Polska.

W 2020 otrzymała prestiżową nagrodę Menedżera Roku Novo Nordisk za realizację działań, które wpłynęły na poprawę opieki nad pacjentami w Polsce, w tym wprowadzenie wraz z zespołem sześciu innowacyjnych produktów.

Novo Nordisk jest  firmą farmaceutyczną założoną w 1923 roku, której siedziba znajduje się w Danii. Skupia swoje działania na takich obszarach terapeutycznych jak: cukrzyca, otyłość i rzadkie choroby hematologiczne czy endokrynologiczne. Novo Nordisk zatrudnia około 43 500 osób w 80 krajach, a produkty firmy są dostępne w około 170 państwach.