MedApp: Część akcji zostało wprowadzonych do obrotu na Börse Frankfurt

MedApp otrzymał informację, że część jego akcji zostało wprowadzonych do obrotu na platformie Börse Frankfurt, podała spółka. Wprowadzenie do obrotu akcji spółki odbyło się bez jej udziału, dodano.

„Frankfurt Boerse nie jest rynkiem regulowanym, lecz zorganizowaną platformą obrotu, tak jak rynek NewConnect. Dopuszczenie i wprowadzenie do obrotu akcji spółki odbyło się bez udziału emitenta. Po ustaleniu przez spółkę dokładnej liczby akcji wprowadzonych do obrotu na ww. platformie, informacja ta zostanie podana przez emitenta w ramach raportu bieżącego” – czytamy w komunikacie.

MedApp podkreślił, że nie miał wiedzy o możliwości notowania jej akcji na rynku niemieckim bez zgody emitenta.

„W związku z powyższym, zarząd spółki dowiedział się z publicznie dostępnych źródeł o powstaniu powyższej sytuacji. Spółka nie ponosi dodatkowych kosztów związanych z faktem notowania jej akcji w Niemczech” – czytamy dalej.

Zarząd MedApp stoi na stanowisku, że rozszerzenie bazy inwestorów oraz możliwość nabywania akcji spółki także na rynku niemieckim jest w interesie spółki i jej akcjonariuszy, podsumowano.

MedApp to notowana na NewConnect spółka działająca w branży telemedycyny. Produktem stworzonym i rozwijanym przez firmę jest analityczny system telemedyczny Carna Life, skierowany do pacjentów, lekarzy, placówek medycznych. System znajduje zastosowanie w takich dziedzinach, jak: kardiologia, diabetologia, dietetyka, choroby cywilizacyjne oraz obrazowanie 3D/4D.

(ISBnews)