Health Medica z Grupy Excellence ma umowę na wyroby witaminowe dla OTCF

Health Medica, spółka z Grupy Excellence, podpisała umowę na dostawę produktów na rzecz OTCF o łącznej wartości 2,35 mln zł, podała Excellence. Współpraca ma charakter długoterminowy. W ramach umowy Health Medica dostarczy wyroby witaminowe niedostępne dotąd na polskim rynku.

„Health Medica ma w ofercie wyroby własne, ale specjalizuje się także w produkcji na zlecenie – począwszy od przygotowania receptury, aż do stworzenia finalnego produktu. Wieloletnie doświadczenie, wykwalifikowana kadra, nowoczesne zaplecze laboratoryjno-produkcyjne zapewniają najwyższą jakość produktów. Z największą starannością opracowujemy skład ilościowo-jakościowy, dobieramy surowce i proces technologiczny wytwarzania. Nasze suplementy są bardzo dokładnie przebadane, a przewagą konkurencyjną są produkty we wszystkich formach: żeli, kropel, shotów, a także w najlepiej przyswajalnych opcjach syropów, płynów i saszetek. Promujemy zdrowy styl życia – oferujemy suplementy diety uzupełniajcie codzienną dietę, w oparciu o naturalne składniki wspomagające pracę organizmu, bez żadnych substytutów. Mamy doskonale opracowane systemy pasteryzacji i sterylizacji w tunelu i w autoklawie. Umowa z OTCF to kolejny obszar, w którym pokazujemy nasze możliwości tworząc nowatorskie wyroby witaminowe. Cały czas prowadzimy też sprzedaż detaliczną za pośrednictwem naszego sklepu internetowego” – powiedziała prezes Olga Szewczuk, cytowana w komunikacie.

Health Medica specjalizuje się w produkcji i sprzedaży suplementów diety oraz kosmetyków. Grupa Excellence ma 51% udziałów w spółce i konsoliduje jej przychody oraz zyski od pierwszego kwartału 2021 r.

Excellence jest jednym z największych polskich producentów syropów. Produkuje także soki, suplementy diety oraz produkty biobójcze. Spółka eksportuje swoje produkty także do Niemiec, Holandii, Czech, na Białoruś i Ukrainę, Litwę, Łotwę i do Estonii. Asortyment jest dostępny również w Wielkiej Brytanii, Stanach Zjednoczonych i Kanadzie. W styczniu 2021 roku zarząd Excellence podjął decyzję o rozpoczęciu działań zmierzających do przeniesienia notowań akcji spółki z NewConnect na rynek regulowany GPW.

(ISBnews)