Genomtec chce przenieść się na główny rynek GPW, bez emisji akcji

Zarząd Genomtec zamierza ubiegać się o przeniesienie notowań spółki z alternatywnego rynku NewConnect na główny rynek Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), podała spółka. Uchwałę w tej sprawie mają podjąć akcjonariusze na nadzwyczajnym walnym zgromadzeniu zwołanym na 13 września br., podano także.

W ramach przeniesienia notowań akcji spółki na duży parkiet GPW nie jest planowana nowa emisja akcji. Główną motywacją zarządu jest uzyskanie dostępu do większego grona długoterminowych inwestorów, w tym inwestorów zagranicznych, podano w komunikacie.

„Przeniesienie notowań akcji Genomtec na rynek główny GPW zwiększy naszą rozpoznawalność wśród największych polskich i międzynarodowych inwestorów, także tych, którzy nie inwestują na rynku NewConnect. Naszym celem jest zbudowanie stabilnego akcjonariatu, który pozwoli nam w pełni odzwierciedlić wartość Genomtec i naszej przełomowej technologii. Dodatkowo, pozyskanie kolejnych inwestorów długoterminowych będzie istotnym wsparciem w budowaniu strategii spółki. Celem zarządu zawsze było zwiększanie prestiżu firmy w oczach inwestorów, a ta decyzja pozwala nam to osiągnąć, jednocześnie koncentrując się na strategii dalszego rozwoju” – powiedział współzałożyciel i prezes Miron Tokarski, cytowany w komunikacie.

Genomtec to innowacyjna spółka technologiczna powstała w 2016 r. we Wrocławiu. Działa w obszarze diagnostyki molekularnej. Flagowym rozwiązaniem spółki jest mobilny system diagnostyczny Genomtec ID, działający w oparciu o układ mikroprzepływowy oraz autorską, opatentowaną technologię SNAAT. Innowacyjny system diagnostyczny będzie w stanie przeprowadzić jednocześnie kilka testów z jednej próbki, m.in. w kierunku określenia przyczyny infekcji dróg oddechowych, czy chorób przenoszonych drogą płciową, w czasie 15 minut. Spółka prowadzi prace nad kilkoma rozwiązaniami z zakresu mobilnej diagnostyki molekularnej. Świadczy również usługi badawcze oraz diagnostyczne dla przedsiębiorstw i klientów indywidualnych. Genomtec zadebiutował na rynku NewConnect w marcu 2021 r.

(ISBnews)