Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–Rząd ostrzega przed czwartą falą koronawirusa, w tym momencie jednak mówią przede wszystkim o wprowadzeniu tzw. modelu hybrydowego, w którym limity nie będą obejmowały osób zaszczepionych. Jak informuje rzecznik rządu Piotr Müller, w przypadku zwiększania się liczby zakażeń może zostać podjęta decyzja o zmniejszeniu limitów, co może utrudnić osobom niezaszczepionym dostęp do niektórych usług.
–Branża ochrony zdrowia w Forum Związków Zawodowych zawiesiła prace w zespole trójstronnym. Jedną z głównych przyczyn są prace nad obowiązującą od lipca nowelizacją ustawy o najniższych wynagrodzeniach zasadniczych pracowników publicznej ochrony zdrowia, która – zdaniem związkowców – doprowadziła do destabilizacji płac i degradacji części pracowników.

Dziennik Gazeta Prawna
–W tym tygodniu Zjednoczone Emiraty Arabskie jako pierwszy kraj na świecie zaczęły podawać preparat chroniący przed Covid-19 dzieciom od 3. roku życia. To chińska szczepionka Sinopharm, władze ZEA zapewniają, że jest on bezpieczny dla najmłodszych, powołując się przy tym na przeprowadzone przez siebie badania.