enel-med uruchamia centrum stomatologii na warszawskim Zaciszu

Centrum medyczne enel-med uruchomiło nowoczesne centrum stomatologii na warszawskim Zaciszu. Za jego pośrednictwem zaoferuje pacjentom m.in. usługi leczenia w narkozie i sedacji wziewnej oraz pełen zakres leczenia stomatologicznego, m. in. z zakresu: stomatologii zachowawczej i endodoncji, protetyki, implantologii, ortodoncji, chirurgii, periodontologii, stomatologii estetycznej, higieny jamy ustnej. Centrum stomatologii o powierzchni 503 m2 dysponować będzie dziewięcioma fotelami dentystycznymi.

„W czerwcu bieżącego roku w drodze emisji akcji pozyskaliśmy kapitał na dalszy rozwój i realizację ambitnej strategii, której elementem jest m.in. umocnienie pozycji na rynku stomatologicznym. Uruchomienie nowoczesnego centrum stomatologii na warszawskim Zaciszu wpisuje się w tę koncepcję. W ramach nowej placówki oferujemy pacjentom pełen zakres usług stomatologicznych również w znieczuleniu ogólnym lub sedacji wziewnej. Nowa placówka powstała również z myślą o najmłodszych pacjentach, których potrzeby i oczekiwania w zakresie usług stomatologicznych są szczególne. Dzięki narkozie i sedacji wziewnej komfort leczenia dzieci, które nie chcą współpracować z lekarzem dentystą i mają specjalne potrzeby lecznicze, znacząco się poprawi. Chcemy wytyczać trendy w segmencie stomatologii, dlatego nowo otwieraną klinikę wyposażyliśmy w nowoczesny sprzęt, zatrudniając doświadczony personel” – komentuje Beata Krakowska, dyrektor ds. stomatologii i medycyny estetycznej w enel-med.

Aktualnie w ramach segmentu stomatologicznego spółka zatrudnia ponad 200 lekarzy stomatologów oraz 140 asystentek i higienistek w 21 oddziałach w siedmiu największych miastach Polski. Zgodnie z przyjętą strategią rozwoju centrum medyczne enel-med do 2025 r. zamierza zwielokrotnić liczbę gabinetów stomatologicznych. Planuje zarówno rozwój organiczny, jak i przejęcia. Spółka ocenia, że pandemia koronawirusa zobligowała wielu właścicieli gabinetów stomatologicznych do większej dbałości o strukturę kosztów, a jednocześnie do inwestowania w rozbudowę potencjału na coraz bardziej konkurencyjnym rynku. W konsekwencji w branży obserwowane są coraz silniejsze trendy konsolidacyjne.

„Zamierzamy być aktywnym uczestnikiem procesu konsolidacji branży” – dodaje Beata Krakowska.

Centrum Medyczne enel-med istnieje od 1993 roku. Jest firmą z branży medycznej z polskim kapitałem. Od 2011 roku jest spółką notowaną na giełdzie papierów wartościowych.
Sieć enel-med tworzą 41 wielospecjalistyczne oddziały, w tym: 30 przychodni specjalistycznych enel-med., 5 przychodni przyzakładowych, szpital Centrum w Warszawie, 3 kliniki ortopedii i rehabilitacji enel-sport, klinika medycyny estetycznej ESTELL, ośrodek opiekuńczo-rehabilitacyjny Willa Łucja oraz 1600 placówek partnerskich.