Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Gazeta Wyborcza
–Zdaniem prezesa Polskiego Towarzystwa Epidemiologów i Lekarzy Chorób Zakaźnych Roberta Flisiaka w powiatach, w których jest najwięcej zakażeń, przede wszystkim na Podlasiu i Lubelszczyźnie, już teraz powinny obowiązywać ograniczenia dla stref żółtych i czerwonych. Dłuższe czekanie sprawi bowiem, że zakażenia będą się rozprzestrzeniać.
–Blisko 60% mieszkańców Podhala wciąż nie zaszczepiło się przeciw koronawirusowi. Z każdym kolejnym dniem przybywa tam chorych na Covid-19, są to niemal wyłącznie osoby niezaszczepione.

Rzeczpospolita
–W środę i czwartek w Warszawie odbył się Kongres Wizja Zdrowia, podczas którego członkowie grupy inicjatywnej projektu Koncepcja Kompleksowej Naprawy Polskiego Systemu Ochrony Zdrowia orzekli, że polski resort zdrowia potrzebuje obiektywnej ekspertyzy o sposobach całościowego poprawienia efektywności systemu ochrony zdrowia, tak jak zrobiła to w Niderlandach Komisja Wisse Dekkera.
–Możliwe, że kibice skoków, którzy będą chcieli oglądać z trybun konkursy Pucharu Świata w Wiśle i Zakopanem, będą musieli przedstawić certyfikat szczepienia przeciw Covid-19. Decyzja była długo konsultowana, zwłaszcza z lekarzami. Zdaniem sekretarza generalnego Polskiego Związku Narciarskiego sprawa jest pewna na 99%.