Genomtec złożył prospekt do KNF w zw. z planowanym przejściem na GPW

Zarząd Genomtec złożył w Urzędzie Komisji Nadzoru Finansowego (UKNF) wniosek o zatwierdzenie prospektu emisyjnego sporządzonego w celu ubiegania się o dopuszczenie i wprowadzenie papierów wartościowych do obrotu na rynku regulowanym prowadzonym przez Giełdę Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW), podała spółka.

„Przeniesienie notowań akcji na rynek główny będzie kolejnym krokiem w realizacji naszej długoterminowej strategii. Spółka systematycznie się rozwija, nasz kluczowy produkt, GenomtecID jest w końcowej fazie rozwoju, więc uznaliśmy, że to odpowiedni moment na zmianę parkietu notowań. Wierzymy, że Genomtec jest wartościową spółką, a przeniesienie akcji zwiększy naszą rozpoznawalność nie tylko wśród największych inwestorów instytucjonalnych w Polsce, ale otworzy nam także drzwi na inwestorów zagranicznych. Zależy nam na zbudowaniu stabilnego akcjonariatu, bo projekty w branży MedTech są długofalowe, a stabilność ułatwi nam pracę nad komercjalizacją nowych rozwiązań dla pacjentów i systemu opieki zdrowotnej” – powiedział prezes i współzałożyciel Genomtec Miron Tokarski, cytowany w komunikacie.

Flagowe rozwiązanie spółki GenomtecID czyli mobilna platforma do diagnostyki genetycznej – wchodzi w ostatnią fazę rozwoju. Zgodnie z przedstawionym harmonogramem, GenomtecID wejdzie w fazę badań porównawczych i oceny klinicznej swoich urządzeń na przełomie roku.

Genomtec to innowacyjna spółka technologiczna powstała w 2016 r. we Wrocławiu. Działa w obszarze diagnostyki molekularnej. Flagowym rozwiązaniem spółki jest mobilny system diagnostyczny Genomtec ID, działający w oparciu o układ mikroprzepływowy oraz autorską, opatentowaną technologię SNAAT. Innowacyjny system diagnostyczny będzie w stanie przeprowadzić jednocześnie kilka testów z jednej próbki, m.in. w kierunku określenia przyczyny infekcji dróg oddechowych, czy chorób przenoszonych drogą płciową, w czasie 15 minut. Spółka prowadzi prace nad kilkoma rozwiązaniami z zakresu mobilnej diagnostyki molekularnej. Świadczy również usługi badawcze oraz diagnostyczne dla przedsiębiorstw i klientów indywidualnych. Genomtec zadebiutował na rynku NewConnect w marcu 2021 r.

(ISBnews)