OncoArendi Therapeutics otworzyło laboratorium B+R w Łodzi

OncoArendi Therapeutics otworzyło nowe laboratorium badawczo-rozwojowe w Łodzi, podała spółka. Przestrzeń laboratoryjna umożliwi rozszerzenie i intensyfikację prac badawczych spółki w obszarze chemii medycznej i biologii molekularnej prowadzącej badania przesiewowe, kluczowe dla skutecznej realizacji strategii dalszego rozwoju OncoArendi.

W nowym laboratorium będą prowadzone badania, począwszy od analizy struktury potencjalnych celów terapeutycznych, a skończywszy na syntezie zaawansowanych cząsteczek, potencjalnych leków (ang. drug candidates), które następnie będą badane w cyklu testów in-vitro przed przejściem do kolejnych faz ich rozwoju przedklinicznego i klinicznego, podano.

„Nowe laboratorium otwiera przestrzeń, w której będziemy rozwijać przełomowe leki. Zapewnienie nowoczesnej infrastruktury badawczej oraz stworzenie jak najlepszych warunków pracy jest konieczne, aby ten cel osiągnąć. Spółka dynamicznie się rozwija i wchodzi w nowe strategiczne obszary badawcze, takie jak platforma odkrywania leków modyfikujących funkcję RNA. Najwyższy standard przestrzeni laboratoryjnej oraz połączenie wyjątkowych kompetencji naszego zespołu naukowców, zarówno w chemii medycznej, jak i biologii, są niezwykle ważne dla rozwoju naszych programów. Dotyczy to zarówno programów, w których nasze cząsteczki oddziałują z białkami, jak i tych celujących w RNA. Dlatego nowe laboratorium w Łodzi to dla nas wspaniała okazja do rozszerzenia zakresu badań i liczby rozwijanych projektów o olbrzymim potencjalne rynkowym” – powiedział prezes OncoArendi Marcin Szumowski, cytowany w komunikacie.

OncoArendi Therapeutics to innowacyjna firma biotechnologiczna specjalizująca się w poszukiwaniu, rozwoju i komercjalizacji nowych leków stosowanych w terapii chorób układu oddechowego i nowotworów. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od kwietnia 2018 r. W 2020 r. miała 125 mln zł skonsolidowanych przychodów.

(ISBnews)