Infoscan nabędzie 30% udziałów w GMZ.CO, potem przejmie kontrolę nad spółką

Infoscan uzgodnił warunki inwestycji w Grupę Modne Zakupy (GMZ.CO) – właściciela platform e-commerce (m.in. Intymna.pl), podała spółka. Infoscan nabędzie 30% udziałów w GMZ.CO za kwotę 4,5 mln zł, a w dalszej kolejności przejmie kontrolę nad spółką. Podpisany dokument jest jednym z etapów realizacji strategii Infoscan na lata 2021-2025, zakładającej generowanie w ciągu 4 lat 12 miesięcznych przychodów na poziomie 100 mln zł.

„W pierwszej kolejności nadzwyczajne zgromadzenie wspólników GMZ.CO podejmie decyzje o podwyższeniu kapitału zakładowego poprzez emisję 9517 nowych udziałów. Część z nich docelowo obejmie Infoscan, dzięki czemu uzyska 30% w kapitale spółki. Następnie nadzwyczajne walne zgromadzenie akcjonariuszy Infoscan zdecyduje o emisji do 26,4 mln nowych akcji, a środki pozyskane z emisji przeznaczy na nabycie udziałów GMZ.CO” – czytamy w komunikacie.

Grupa Modne Zakupy działa w branży e-commerce, prowadzi internetowy sklep multibrandowy z bielizną (intymna.pl), odzieżą (primodo.com) oraz akcesoriami (blackbunny.pl). Firma posiada w swoim portfolio ponad 150 marek. Baza aktywnych użytkowników to ok. 650 tys. osób. Grupa wygenerowała w 2020 roku ponad 16,5 mln zł przychodów ze sprzedaży.

„Podpisany term sheet jest zwieńczeniem trwających kilka ostatnich tygodni rozmów i negocjacji z Grupą Modne Zakupy. Przejęcie istotnego pakietu udziałów w spółce przez Infoscan będzie pierwszym krokiem do rozpoczęcia działalności w segmencie e-commerce oraz realizacji nowej strategii rozwoju. Liczymy, że zmiana rynku będzie korzystna dla akcjonariuszy spółki. Kierując się ich interesem, chcemy w pierwszej kolejności skierować emisję akcji właśnie do nich” – powiedział prezes Infoscan Kamil Gaworecki, cytowany w materiale.

24 listopada br. Infoscan opublikował nową strategię rozwoju na lata 2021-2025. Strategia zakłada rozpoczęcie działalności na rynku e-commerce poprzez inwestycję w Grupę Modne Zakupy, z którą spółka podpisała w październiku br. list intencyjny. Jednym z celów spółki jest osiągnięcie 12-miesięcznych przychodów (GMP) w Grupie Infoscan na poziomie 100 mln zł do końca 2025 roku. Strategia zakłada również przeniesienie notowań na Rynek Główny GPW.

Infoscan prowadzi działalność od 2007 r. Spółka rozwija urządzenie zdalnie diagnozujące zaburzenia oddychania podczas snu oraz urządzenia z dziedziny telemedycyny. Jest notowana na rynku NewConnect od 2015 r.

(ISBnews)