PZU Zdrowie wprowadziło pakiety medyczne dla klientów indywidualnych

PZU Zdrowie rozpoczęło sprzedaż pakietów medycznych i profilaktycznych dla klientów indywidualnych, podała spółka. Pakiety w formie abonamentów i przedpłaconych zestawów usług można kupić na portalu mojePZU, który umożliwia także umawianie wizyt i badań.

„Ogłoszona w maju strategia PZU Zdrowie na lata 2021-2024 zakłada mocne wejście w segment klienta indywidualnego. Pandemia sprawiła, że Polacy coraz częściej myślą perspektywicznie o zdrowiu i interesują się nim nie tylko wtedy, gdy pojawi się już choroba lub inny problem medyczny. Teraz ważne jest, by poszły za tym konkretne działania” – powiedziała prezes PZU Zdrowie Anna Janiczek, cytowana w komunikacie.

Jak wskazała, według badania, które było podstawą do stworzenia kompendium PZU Życie „Masz wpływ na swoje życie”, 8 na 10 Polaków jest przekonanych, że warto dbać o zdrowie, ale 1 na 5 nie robi badań profilaktycznych, a wielu innych wykonuje je zbyt rzadko.

Pakiety medyczne PZU Zdrowie to abonamenty, które zapewniają roczny dostęp m.in. do konsultacji lekarzy specjalistów, badań diagnostycznych w placówkach oraz porad telemedycznych. Dostępne są w jednym z 4 zakresów: mini, podstawowym, rozszerzonym i kompleksowym. Najszerszy zawiera m.in. nielimitowane konsultacje stacjonarne u lekarzy z zakresu 24 specjalizacji i konsultacje telemedyczne z zakresu 30 specjalizacji, ponad 360 rodzajów badań diagnostycznych, 30 zabiegów rehabilitacji oraz 40% zniżki na usługi stomatologii zachowawczej. Pakietem medycznym można objąć także członków rodziny, wyjaśniono.

Pakiety profilaktyczne PZU Zdrowie to kilkanaście zestawów konsultacji lekarskich i badań. Do wyboru są ogólne przeglądy zdrowia dla kobiety i mężczyzny, a także pakiety nakierowane na konkretne obszary zdrowia, m.in. onkologiczny, dietetyczny, kardiologiczny lub kontrola po COVID-19. Pakiet profilaktyczny można nabyć także dla innej osoby, np. jako prezent, podano także.

PZU Zdrowie jest jednym z największych operatorów medycznych w Polsce ze 130 placówkami własnymi i 2200 partnerskimi w 600 miastach w Polsce oraz z własną siecią pracowni diagnostyki obrazowej i centrum telemedycznym.

Grupa PZU jest największą instytucją finansową w Europie Środkowo-Wschodniej. Wartość jej skonsolidowanych aktywów w 2020 r. wyniosła blisko 379 mld zł. Spółka jest notowana na GPW od 2010 r.

(ISBnews)