Agencja ISBnews przyznała nagrody Najbardziej Wiarygodnym w Polskiej Gospodarce

W trzeciej edycji gali nagród i wyróżnień „Najbardziej Wiarygodny w Polskiej Gospodarce” agencja ISBnews uhonorowała firmy i instytucje prowadzące swoją działalność w sposób transparentny, uczciwy wobec kontrahentów i partnerów oraz hołdujące zasadom społecznej odpowiedzialności biznesu.

Wręczenie nagród i wyróżnień odbyło się w czwartek, 27 stycznia br., w Pałacu Kultury i Nauki. Patronat honorowy nad galą pełnili Giełda Papierów Wartościowych w Warszawie (GPW) oraz Fundacja Godła Promocyjnego „Teraz Polska”.

Laureatem w kategorii Najbardziej Wiarygodny w Medycynie została Polfa Tarchomin – za rozpoczęcie budowy Centrum Rozwoju i Produkcji Leków Onkologicznych i fabrykę produkcji form jałowych oraz aktywne włączenie się w walkę z koronawirusem. Firma jako pierwsza przestawiła swoją produkcję na płyn do dezynfekcji, który do dziś jest dystrybuowany do instytucji publicznych, szkół itp. Tarchomińskie Zakłady Farmaceutyczne „Polfa” są jedną z najstarszych firm farmaceutycznych w Europie. Działa na rynku od 1823 roku. Obecnie zatrudnia niemal 1 000 osób, w większości w fabryce w Warszawie. Zakład posiada ok. 30 linii produkcyjnych wytwarzających ponad 300 produktów, co daje około 20 mln opakowań leków rocznie.

Z kolei w kategorii Rewolucjonista zwyciężyła spółka StethoMe – polski startup opracował i wdrożył do produkcji bezprzewodowe stetoskopy. Ta innowacja – pomyślana jako pomoc w szybszym wykrywaniu zaostrzeń i monitorowaniu chorób układu oddechowego (głównie dla chorujących na astmę) – okazała się pomocna w opiece nad chorymi na COVID-19. Dziś StethoMe jest stosowany w rządowym programie opieki domowej (DOM) jako element opieki przedszpitalnej dla chorych na koronawirusa. StethoMe to inteligentne urządzenie medyczne do monitorowania układu oddechowego w warunkach domowych. Pacjent przykłada urządzenie do klatki piersiowej i postępuje według wskazówek wyświetlanych w aplikacji. Po badaniu pacjent otrzymuje wynik, który określa, czy zostały wykryte nieprawidłowe dźwięki osłuchowe w układzie oddechowym oraz ich rodzaj. Link do zarejestrowanych nagrań/wynik badania można wysłać do lekarza i w razie konieczności umówić się na e-wizytę, usługę oferowaną w ramach telemedycyny. Za pomocą StethoMe można również precyzyjnie monitorować choroby przewlekłe układu oddechowego, takie jak astma.