Amgen Polska ma nowego Dyrektora Generalnego

Marco Forestiere został Dyrektorem Generalnym Amgen w Polsce. Posiada 15-letnie międzynarodowe doświadczenie w branży farmaceutycznej, kierował m.in. organizacjami w różnych krajach: We Włoszech, Norwegii, Szwecji dla Amgen i Czech/Słowacji oraz w korporacjach w USA.

Marco rozpoczął swoją karierę w branży telekomunikacyjnej w 2001 roku. Do branży farmaceutycznej dołączył w 2006 roku w Eli Lilly obejmując różne role, wśród których przeniósł się do USA w dziale finansów korporacyjnych w 2009 roku i osiągnął pozycję Dyrektora Krajowego na Czechy i Słowację w 2013 roku.
W listopadzie 2017 roku dołączył do Amgen, rozpoczynając pracę w nowym oddziale Biosimilars BU we Włoszech, a następnie w 2019 roku awansował na stanowisko Dyrektora Krajowego na Norwegię, rozszerzając swoją odpowiedzialność w lipcu 2021 roku na Szwecję.

Marco ukończył w 2000 roku Uniwersytet Boloński w zakresie inżynierii telekomunikacyjnej, a w 2005 roku uczęszczał na Executive MBA w Bologna Business School we Włoszech.
Wśród swoich zainteresowań utrzymuje silne powiązanie ze światem startupów: w 2003 roku założył jako partner firmę w ITC, a w 2018 roku dołączył jako partner do innowacyjnej firmy startupowej rozwijającej telemetrię człowieka dla kierowców wyścigowych Formuły F.