Przegląd prasy

Poniżej przedstawiamy wybór najważniejszych informacji z prasy.

Rzeczpospolita
–W poniedziałek odnotowano 6 422 nowe przypadki Covid-19, oznacza to, że trzeci dzień z rzędu obserwowane są przyrosty. Minister zdrowia Adam Niedzielski zapowiedział, że jeśli trend wzrostu się utrzyma, w środę lub piątek mogą zapaść decyzje o wprowadzeniu kolejnych restrykcji, dotyczących m.in. szkół i galerii handlowych.

Dziennik Gazeta Prawna
–Zdaniem członka Rady Medycznej przy premierze prof. Jacka Wysockiego styczeń będzie miesiącem prawdy, jeśli chodzi o falę zachorowań na omikrona, ponieważ do tej pory między kolejnymi falami występowały spadki liczby zakażeń, natomiast obecnie szpitale tymczasowe wciąż są zapełnione po IV fali.
–Z raportu OECD wynika, że psychiczne skutki pandemii odczuł jeden na sześciu mieszkańców krajów UE. Średnio o jedną czwartą zwiększyła się liczba odnotowanych zaburzeń depresyjnych.
–Wczoraj do publikacji – bez wcześniejszych uzgodnień – zostało skierowane rozporządzenie ws. pilotażu dotyczącego wykorzystania elektronicznych spirometrów w POZ i AOS.

Gazeta Wyborcza
–Jak podaje „GW”, przybywa sygnałów, że prezes TVP Jacek Kurski uczestniczył w spotkaniach publicznych, m.in. na Konkursie Piosenki Eurowizji dla Dzieci oraz na koncercie z okazji 40. rocznicy wprowadzenia stanu wojennego, będąc nosicielem koronawirusa.
–Samorząd woj. mazowieckiego połączył prawnie Centrum Leczniczo-Rehabilitacyjne i Medycyny Pracy Attis w Warszawie ze Szpitalem Bródnowskim, dzięki czemu część kontraktu szpitala z NFZ będzie można realizować w Zakładzie Onkologii Kobiecej w Attis.