Mabion miał 7,44 mln zł zysku netto, 7,1 mln zł zysku EBIT w I kw. 2022 r.

Mabion odnotował 7,44 mln zł jednostkowego zysku netto w I kw. 2022 r. wobec 17,07 mln zł straty rok wcześniej, podała spółka w raporcie.

Zysk operacyjny wyniósł 7,1 mln zł wobec 14,08 mln zł straty rok wcześniej.

Przychody ze sprzedaży sięgnęły 38,64 mln zł w I kw. 2022 r. wobec braku przychodów rok wcześniej.

Mabion przypomina, że z końcem 2021 r. rozpoczął prace związane z aktualizacją harmonogramu prac projektowych, mających na celu rozwój MabionCD20 – proponowanego leku biopodobnego względem leków referencyjnych MabThera/Rituxan (rituximab) (Roche) – pod kątem rejestracji na rynku europejskim i amerykańskim.

„Aktualizacja planu prac na kolejne lata związana jest między innymi z aktualną współpracą z Novavax opartą na kontraktowym wytwarzaniu antygenu szczepionki, jak też dodatkowym czynnikiem jakim stała się obecna sytuacja na Ukrainie. W rezultacie, harmonogram dalszych prac nad rejestracją MabionCD20 może ulec zmianie. Zamiarem spółki jest przyjęcie zaktualizowanego harmonogramu wraz z całościową strategią rozwoju spółki w I półroczu 2022 roku” – czytamy w raporcie.

Mabion to polska firma biotechnologiczna, która została utworzona w celu wprowadzenia na rynek leków biotechnologicznych najnowszej generacji opartych na humanizowanych przeciwciałach monoklonalnych. W 2010 roku Mabion wszedł na rynek NewConnect, a w kwietniu 2013 r. spółka przeniosła się na parkiet główny warszawskiej giełdy.

(ISBnews)