Novo Nordisk sfinansuje rozwiązania, które ułatwią dostęp do świadczenia osobom chorującym na otyłość

Overweight

Otyłość to poważna choroba przewlekła, a odsetek osób cierpiących na otyłość w naszym kraju stale rośnie. Otyłość szybko stała się chorobą cywilizacyjną, ponieważ boryka się z nią coraz większy odsetek społeczeństwa. Szacuje się, że co czwarty dorosły Polak mierzy się z problemem otyłości, co łącznie stanowi prawie 8 mln ludzi, a tylko niecały procent podejmuje leczenie. Eksperci szacują, że aż 80 proc. Polaków z otyłością nie uważa jej za poważną chorobę, ale za defekt kosmetyczny. Tymczasem otyłość zwiększa ryzyko wystąpienia prawie 200 różnych powikłań i schorzeń, w tym chorób serca, cukrzycy typu 2, a nawet niektórych rodzajów nowotworów.

„Otyłość rujnuje zdrowie, może też odbierać radość życia, niszczyć samoocenę, izolować od bliskich. Dlatego chcemy zrewolucjonizować sposób, w jaki diagnozowana i leczona jest otyłość, otwierając przestrzeń dla start-upów i scale-upów, które będą mogły nam w tym pomóc” – wyjaśnia Magdalena Paradzińska, General Manager & Vice President w Novo Nordisk Pharma.

Projekty w ramach Akceleratora opieki nad pacjentem z otyłością w Polsce mogą zgłaszać start-upy i scale-upy z branży zdrowia cyfrowego, które oferującą rozwiązania upraszczające ścieżkę pacjenta w obszarze diagnozy i leczenia choroby otyłościowej, rozumieją wyzwania współczesnego pacjenta, znają realia polskiego rynku i chcą współpracować z Novo Nordisk w ramach inicjatywy.

Wyzwanie jest proste! Wystarczy do 31 lipca 2022 r. za pośrednictwem strony https://www.novonordisk.pl/sustainable-business/direct-care-obesity-accelerator.html wypełnić formularz, a w tym opisać rozwiązanie, określić jego skalowalność i przedstawić jak może odnieść sukces.

Panel ekspertów oceni zgłoszenia, a następnie wyłoni najbardziej innowacyjne i obiecujące rozwiązania, które odpowiadają na wyzwanie projektowe. Wybrane start-upy lub scale-upy 9 września 2022 r. wezmą udział w prezentacji, podczas której przedstawią swoje koncepcje i odpowiedzą na dodatkowe pytania.

Novo Nordisk zadba o przeniesie innowacyjnego pomysłu na wyższy poziom, zapewni finansowanie niekapitałowe start-upom lub scale-upom w zależności od zakresu prac i zasobów wymaganych do zapewnienia opieki zdrowotnej pacjentom zmagającym się z otyłością w Polsce.

Start-up lub scale-up będzie ściśle współpracował z Novo Nordisk, w tym zespołami medycznymi, marketingowymi i digitalowymi, zarówno na szczeblu lokalnym, jak i regionalnym.