Marcin Sieczek został powołany na prezesa zarządu PZ Cormay od 1 stycznia

Rada nadzorcza PZ Cormay powołała Marcina Sieczka do pełnienia funkcji prezesa zarządu bieżącej kadencji ze skutkiem na dzień 1 stycznia 2023 r., podała spółka.

W dotychczasowym przebiegu kariery zawodowej Sieczek m.in. w 2014 r. podjął wyzwanie budowy wartości Grupy HTL-Strefa (z portfela funduszu private equity EQT), czołowego globalnego producenta urządzeń medycznych dla segmentu diabetologii i diagnostyki. W roli członka zarządu jednostki dominującej Grupy – HTL-Strefa S.A., a także CEO jej spółki zależnej – HTL-Strefa, Inc. z siedzibą w USA, odpowiedzialny był za rozwój strategicznej sprzedaży grupy, ekspansję międzynarodową (w ponad 100 krajach na świecie), obszar R&D oraz realizację kluczowych projektów budujących wartość grupy, przyczyniając się tym samym do pomyślnego wyjścia z inwestycji przez fundusz EQT w 2018 r., czytamy w komunikacie.

„W latach 2018 – 2022 realizował integrację spółek portfelowych funduszu private equity InvestIndustrial w Grupę MTD (Medical Technology & Devices, z jednostką dominującą Grupy – MTD S.A. z siedzibą w Szwajcarii), czołowego globalnego producenta urządzeń medycznych w ramach diabetologii, diagnostyki, iniekcji leków, materiałów opatrunkowych oraz szerokiej gamy elektro-urządzeń medycznych. W roli CCO MTD S.A. oraz CEO HTL-Strefa S.A. z sukcesem budował i realizował międzynarodową strategię wzrostu i budowy wartości grupy” – podano także.

PZ Cormay to producent odczynników diagnostycznych i dystrybutor aparatury medycznej. Spółka jest notowana na rynku głównym GPW od 2008 r.

(ISBnews)